Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zelený, změna barev

Zdravim chci se jen informovat chovam leguana zeleneho uz pul roku a v poslednim mesici mi zacal menit barvu nekdy jde do cerna a kdyz ho dam k oknu ke slunicku kdyz vyleze tak zacne cely jit do bile barvy tak se chci informovat cim by to mohlo byt jestly nedelam nekde chybu nebo neco predem dekuji za odpovedi
Změna předmětu, původně: Leguan zeleny (MadMike)

Z našich zkušeností - jde o samce. Když se něčeho bojí (stačí nezvyklé barvy - nemá rád na lidech jakékoliv strakaté oblečení odmala), úplně ztmavne a zároveň začne divočit a není k udržení - do slova a do písmene. Takže jeho barva může odrážet momentální pocit, náladu i strach z něčeho. V okamžiku omezení pro něj nelibého vjemu se mu vrátí i jeho obvyklá normální barva. U naší o dva roky starší samice jsme dosud nic takového nepozorovali.