Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba terária - posuvné sklo

Dobrý den,
budeme stavět naše první terárium z OSB desek, a mám takový dotaz ohledně posuvných skel. Mezi spodní a vrchní stranou terária bude prostor 75 cm, kam se budou lepit vodící lišty na sklo. O kolik cca musí být kratší sklo než mezera, aby šlo vložit do lišt?

Alice89 To snad nemůžeš myslet vážně ??? Udělej terárium, kup a nalep lišty, menší dolu větší nahoru a pak si vypočítej sklo. Jak jednoduché. Nevím jaké lišty použiješ,ale aby šlo sklo nandat tak je mezera s lištou nahoře i dole 75cm tak sklo bude 74,5cm.Prostě aby sklo mělo nahoře oporu aspoň 4-5mm.Bejvá to tak, že odečteš hloubku lišty dole. A když si nebudeš jista tak si to udělej z krabice(karton) a zkus to nasadit. Nasazuješ nahoru a pak dolu, když sklo(karton) nasadíš nesmí vypadnou ven, a mysli i na dílku když bude terárium 100cm tak jedno sklo musí mít 55,60cm aby se uprostřed překrývala. Tak hodně štěstí. :)