Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem akva na terra

Zdravím Vás.
Jsem zde na foru nový a chtěl bych začít s terraristikou(ještěři).Léta jsem dělal akva Malawi.Mám akva 120*50*50cm s odklopným horním krytem a chtěl bych z něj udělat terarium.A teď otázky:
1.jaký nenáročný ještěr pro začátečníka+počet na velikost
2.jak překopat akva pokud možno bez zásahů do skel(výřezy)
3.bude mi stačit pův.osvětlení Glomat 2*34W T5???
A spousty dalších rad do začátků.
Děkuji mockráte za každou radu,nápad ale i kritiku.

Klidně bych ještě přidal (nahoře třeba 1000 x 300 mm a dole bych díry buď propojil, nebo udělal tři), při ladění teplotního gradientu se to dá vždycky trochu zakrýt.. Také pozor na spodní rantl. Musí mít nějakou výšku, aby nevypadával substrát.