Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama Vousatá nežere

Dobrý den chtěla bych se zeptat.
3.12 jsme si z burzy přivezly pěknou velkou 4 měsíční samičku Agamy Vousaté ale od té doby co jsme jí přivezly nám nežerea ani se nehce moc pohybovat je pravda že už tam nebyla moc vykrmená jako ty naše ale chovatel od kterého jsme jí kupovali byl veliice věrohodný a mel všechny možný informace které jsou potřeba k chovu agam proto nám bylo divné že je hubenější ale říkal že je normálne krmí vším co můžou akorát jí nepřekrmuje jako vetšina chovatelů což je trochu i náš případ. V terárku má jetě dvě agamy samici a samce které žerou a pohybují se bez problému. Co se týče podmínek terárko májí velké cca 190 na 90 a je vyhřívané lampou REPTISPA sun lunp - Self-Ballaste Mercury UVB lam (UVB/UVA) 80W, teploty se jim pohybují 27-30 přes den a přes noc jim snižujeme na 25.
Napadlo nác jestli agama není v zimním klidu ale od choovatele nám to nebylo řečeno a hlavně by se už i probudila a normálně žrala což ona ne. Poradte prosím co s ním slábne a nežere bojíme se o její zdravéí. Děkuji za odpověd.

Velkou chybou je dat nove zvire k stavajicim, pokud ji neco bylo, tak uz to maj nejpis taky. Oddelil bych okamzite do karanteny, dodrzet spravne podminky (ty dle vseho mate = zda se ze vite co potrebuje), a pokud by bylo z ceho, tak nechat udelat rozbor kakance na parazity.

- v karantennim terarku hlavne dodrzet spravne teploty a intenzivni osvetleni 12 hodin denne (klidne i o trochu dele), zkousejte krmit ruznym hmyzem, nechte trvale dostupne nejake "zelene". Pokud viditelne chradne tak to neni dobre.

jj dobře děkuji za odpověd rozbor trusu máme samozřejmě v planu to je samozřejmost a to že jsme ji dali hned k těm dvou agamám byla chyba ale nevěděli jsme že musí být v karanténě mysleli jsme si že když je z burzy že nebude problém se zdravím že tam smí být jen zdraví zvířata ... Jinak veterinář nám jí samozřejmě kontroloval. Ještě se zeptám kdyby se po rozboru trusu ukázalo že má parazity je nutné vyhledat veterináře nebo je možnost je jich zbavit i jinak ?