Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pijavice lékařská

Dobrý den koupil jsem si hlavně ze zvědavosti pijavici lékařskou protože mě zajímalo jaké to je když saje krev. Pijavice už je napitá a chtěl jsem se zeptat jak dlouho trvá než znovu vytráví a také na vhodné podmínky pro chov když už ji mám tak ať nestrádá např. jestli je potřeba nějak zimovat,stačí-li jen nádoba s vodou nebo je potřeba i nějaké vybavení (kámen,rostlina) atd.
Děkuji předem za jakoukoli odpověď.

Jako rozmnožení je hezký přáni, taky jsme o tom uvažovali. Ale...
Práce se sháněním krve, a pak co s nimi. Na medicínské účely je prodat nemůžete, nemáte ten certifikát. Jen tak ze zvědavosti a "na mazla" si je nikdo nekoupí, bez toho papíru o zdravotní nezávadnosti. Leda tak jim najít nějakou pěknou lokalitu a pustit je. Ale to taky není zrovna super řešení.

tak v rodině je krve dost snad by se našel kromě mě ještě nějaký dobrovolník
do volné přírody nevím jestli se můžou pustit i když na papíru od prodeje mám napsané pijavice lékařská v téhle diskuzi (http://akva.poradna.net/q/view/5909-chov-pijavic-k onskych)je zase že co se chovají na farmách jsou H.Verbana
a mě nevím jestli je od sebe dokážu rozlišit takže se o to rozmnožení teda snažit nebudu

Na rodinu bych nespoléhala, ne každý je ochotný nechat na sobě sát. Mě musel muž taky asi měsíc přemlouvat, neobešlo se to bez řevu :-)
Dle videí, co jsem viděla na netu dokázou sát i třeba ze střívka s krví, nebo i jen ze síta položeného na hladině krve. Ale i tak bych do toho nešla, právě kvůli tomu, že se jich pak nezbavíš.

Nebude to na rozvod? :-) Já je taky skoro nedala a to teda vydržím sakra víc, než průměrná ženská.
Stačí googlit já je mám od Zuzany Sladké (web sladka-pijavice.webnode.cz - nebo tak nějak, jsem na mobu nechce se mi hledat přesné znění webovek). Stály mě kolem 150,- za kus.
Sají tak 20 až 30 minut. Ale trvá jim, než se přisají :-) Prokusování kůže bolí, ale nijak závratně a taky to na různých místech bolí jinak. Viz. můj přispěvek výše.
Ale pes bez papírů je trochu něco jiného než ta pijavice. U těch jde o zdraví. U ocertifikátovaných máte jistotu, že nesály krev z ničeho závadného a nejsou tak potencionálními přenašeči nějaké choroby. My máme s certifikátem, ta moje teď teda bude sát na příteli. Ale tam se fakt nebojíme, že on ode mě něco chytí :-)
Jestli máte zájem, tak vám uděláme z vánočního krmení video :-)

Dobrý den, náhodně jsem se dostala k této diskusi ... mohu se zeptat, používáte s přítelem stejné pijavky? Pozor na to, pokud je pijavice použita na jednom člověku, nesmí ji použít již nikdo jiný. Nikdy! S pozdravem Sladká pijavice Zuzana Sladká:-) (jinak chov tak jednoduchý není:-D není až tak náročné sehnat krev... ale párování a ke všemu pijavky k rozmnozeni vypadají odlišné od pijavek k aplikacím:-) )

Tak jsem před nějakou dobou slibovala video. Mám teda nakonec jen fotky, ale i tak jsou výživné :-D
Začínali jsme o půl 2 odpoledne (přicucly se cca ve 13:45), než se všechny přicucly, trvalo to asi 15 minut. Jsou to dost blbky, člověk by čekal, že je dá na kůži a začnou. A ony místo toho lezou všude okolo, snaží se přisát na kelímek a tak :-D Ale jak začla první, další asi cítili krev a přicucly se u ní.
[VjMuz.jpg]
Detail, jak jsou hezky seřazené u sebe
[q1nHM.jpg]
Tahle fotka je pořízená 14:25, chvilku potom se první pustila
[RgPZ.jpg]
Detail na poslední sající jitrnici :-) Krev kolem ní je z ranek po dvou, co už se pustily
[zEnC.jpg]
Poslední po puštění na ruce, krve všude okolo si nevšímejte :-D
[T5n3N.jpg]
A ranky po sání. Vyfotit je takhle dalo práci, tak do vteřiny po utření už nebyly vidět takhle jednotlivě a to tak 3 vteřin tekl pramínek.
[BidwK.jpg]

Bolestivost hlavně na začátku a snesitelná. Méně, než třeba injekce. Bolelo to asi víc, než kdyby tam sála jen 1. Muž byl zbytek dne naprosto nepoužitelný, páč krvácel :-D Krvácení nijak masivní, ale vytrvalé, přestalo až druhý den ráno (v noci i pěkně zadělal prostěralo a potah na matraci, protože si ve spaní posunul obvaz). Teď už jen stroupky ze zaschlé krve a občas svědivost.