Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pozadie paludária/ pu pena

Dobrý deň, poprosil by som o rady niekoho kto má skúsenosť s lepením jemného piesku na pozadie z pu peny pomocou silikónu. Ide o to že mám trochu obavy aby to nezačalo opadávať, myslím tie zrnká piesku, plánoval som tam lepiť lignocel ale nakoľko po stenách bude stále mierne tiecť voda resp. kvapkať tak si myslím že by to dosť rýchlo zhnilo a zostala by časom len stena od silikónu. Ďalšou vecou je že by som chcel tie steny nechať miestami zarásť jávskym machom ale neviem či bude prirastať na tie pieskové steny. Máte s tým niekto skúsenosť? Za Vaše rady budem veľmi vďačný.

Dobrý den,
lignocel (na silikonu) toho vydrží docela dost. Pokud po něm bude stékat voda, ale paludárium bude dobře větrané a nebude tam zatuchlý vzduch, tak hnít ani plesnivět nezačne a mechy se na něm chytají dobře.
Pokud má písek držet a vypadat dobře, zvolil bych místo silikonu pryskyřici.