Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem živé rastliny v teráriu

čaute - vie mi niekto poradiť ohladom živých rastlín v teráriu - rozhodol som sa dať zivé rastliny do terária k hadom (papraď a fikus benjemina ) potrebujem poradiť ohladom svietenie - treba uv žiarovku aby rastliny prosperovali ? denné svetlo je len minimálne v terarku mám obyčajnú žiarovku na ohrev aj svetlo -

Mam v terarku brectan (ten se skvrnitymi listy). Bez svetla chradl (a to byl jen asi metr od okna), tak jsem koupila v elektru prachobycejnou LED zarovku 5 W, 6500 K, asi 800 nebo 1000 lm (presne si nepamatuju), dala ji do normalni stolni lampy, natocila nad terarko a rostl jak divy. Uz to byla takova dzungle, ze jsem ho musela probrat a rozsadit do vetsiho terarka. Jen pozor na to, aby zarovka mela tech 6500 K, ta je podobna dennimu svetlu.