Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Možná příčina úmrtí gutky

Zdravím všechny, po téměř 17 letech mi dneska umřel mazlík. Už leží v našem národním parku, ale přece jen... tipnul by někdo příčinu úmrtí? Poslední tři měsíce jsem nekrmila, což jsem udělala za jeho život víckrát, většinou v zimním období, a v pohodě. Byl to zdravý aktivní had s normální váhou, za poslední dva měsíce ale rapidně zhubnul, nebyla jsem delší čas doma, tak jsem se až lekla, lezla mu páteř, po krmení minulý pátek třetí den všechny myši vydávil. Chtěla jsem zkusit krmení zítra a veterinu, už bohužel. Nepos.ala jsem něco?
Díky za odpovědi. Fotku nemám a žádný posmrtný rozbor nebude, takže opravdu jen střelba od boku.

Podobnou věc jsme řešili u našeho hada před lety. Nežral, hubnul. Na veterině zjistili nádor na trávicí soustavě (přesný orgán už nevím), hada operovali a přežil. Bylo to ale výrazně mladší zvíře. Nicméně to mohlo být i cokoliv jiného, přesně to už nezjistíte.