Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výživa ciliátů

Zdravím!

Rozhodla jsem se pustit do chovu ciliátů a po načtení informací o jejich chovu řeším jednu zásadní věc, a tou je jejich výživa. Jsem člověk, co bez problému zkrmí toho nejroztomilejšího králíka pod sluncem, ale mám psychický blok vůči hmyzu (a vůči sarančatům a cvrčkům obzvlášť). Na základě toho jsem počítala s tím, že ciliáty budu obdivovat pouze u druhých.
Ale na poslední burze jsem se zapovídala s jedním z chovatelů a dozvěděla se o Repashy. Očekávala jsem, že půjde jen o "sváteční dezert", ale tento chovatel úspěšně odchoval několik desítek mláďat čistě na tomto krmivu a dodal mi tak novou naději.

Mám několik dotazů na Vás zkušenější:

1) Můžu opravdu krmit ciliáty pouze krmivem Repashy a občas přidat ovocnou kašičku, přesnídávku?
2) Je u krmení Repashy krmivem potřeba dodávat zvířeti jinak běžně potřebné vitamíny, jenž se doplňují při běžném krmení hmyzem a ovocem?
3) Na jak dlouho vystačí běžné balení (85g) při odchovu 1.1 či 1.2? Nemám představu, kolik toho ciliát zhruba denně sní.

Předem díky za odpovědi!

Ad. 1), teoreticky ano, Repashy již obsahuje sušený a mletý hmyz a další potřebné látky a vitamíny, takže by mělo jít o kompletní stravu. Osobně si myslím, že čistě z hlediska pestrosti není na škodu jim nějkaký ten hmyz občas dát, ale to už je na vás.

Ad. 2), ne, Repashy již obashuje i vitaminy.

Ad. 3) Oni toho moc nesní, pro jednoho stačí malá kávová lžička cca na týden, rozdělená na dvě až tři dávky. Pro pár by tohle balení mohlo vystačit cca na půl roku. Lepší je dát jim vždycky méně než více a raději častěji, abyste zbytečně neplýtvala, protože když dáte moc, je to v teráriu cca za dva dny už často zkažené.

Jukněte na silverant

Děkuji za plnohodnotnou odpověď! Odkaz jsem pročetla, cítím se připravena. Jednou za čas ten hmyz snad překousnu, ať nepřijdou o lovecké pudy, tak budou mít jednou týdně "odměnu". Jdu se pustit do finálních úprav terária.