Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Krajta kralovska mi nechce jist

Zdravím :)
rada bych se optala na regiusku. Svého milačka jsem dostala 24.12.2016. Jsem začínající chovatelka, takže velice ráda přijmu jakékoli rady a připomínky. Nejůležinější je zraví mého miláčka a to hodlam udržet na maximum. :)
A ted k problému.
Bylo mi řečeno zatím krmit co týden (má 5 měsíců). Kupuju myši už mrtvé a mražené. (ano před krmením pečlivě rozmražuji) Vím, že většina z vás bude nejspíše zastáncem dávat myši živé, ale já bzch s tímto raději počkala a zatím udržela stejný "druh" krmení jako předešlí majitel. Hned ze startu mi bylo řečeno, že může nastat problém s krmením, ale že pro zatím had vynechal jen jednou. Předešlí majitel mi řekl, že pokud nebude chtít sám mam mu pomoci, že opravdu neni pro něj dobré hladovět. Když pro mě nastalo první krmení nastal i tento problém, ale diky za velice ochotného předešlého majitele, který přijel a ukázal mi jak hada nakrmit. Problém je, že se toto stále opakuje. Problém je ten at mu s myší "mávám" kousek od hlavy, či ji nechám s ním v krmícím boxu, had pořád neprojevuje zájem. V momentě kdy tedy přistupuji abych mu "pomohla", postačí, že mu myší pootevřu tlamu a had okamžitě začne stahovat a po té myš v klidu sní. Vážně nevím jestli je problém ve mě nebo jen on pořádně naví jak na to. Setkal ste se někdo s tím to problémem?
Ohledně ubytování, úkryt má, podestýlku používám aspen bedding, vody má stále dostatek, teplotu udržuji na minimu 29 a maximu 31.Velikost terrária sem neměřila,ale dle předešlého majitele mi bylo řečeno, že naprosto ideální. Jakožto povahově je velice aktivní.

Předem děkuji za rady :)

PS.: Omluvte moji češtinu. :-D

Určitě bych zkusil i živou potravu. A taky to může být kvůli tomu, že si ještě zvyká na nový domov, ale od 24.12. uběhla už celkem dlouhá doba, ale měl jsem nějaký, který si zvykaly ještě mnohem déle. A had jen tak hlady neumře, takže můžete zkusit nějakou dobu nekrmit, aby mu pořádně vyhládlo.

Moje zkušenost s krajtami? Chce to hlavně klid, mě had nežral 8 měsíců a zdraví mu to neohrozilo,jen je potřeba hlídat váhu pokud zhubne několik gramů nic se neděje. dejte mu čas, ať se adaptuje na své nové prostředí. Je potřeba si uvědomit, že dokonalé podmínky nemá ani v přírodě (pravidelnou potravu,klima,klid). Hlavně žádnou přehnanou péči! A nucenou stravu jsem nikdy nepodával.

U regiusek je tento problém vcelku běžný...jsou často tak klidné, až jsou blbé ^^
Zmiňujete teplotu 29-31°C, ta je v celém teráriu, nebo jen v nejteplejší části? Vytápěno zespodu podložkou/kabelem, nebo shora žárovkou?

Jakým způsobem jí myši podáváte? Ono je rozmrazit a rozmrazit. Ideální je, aby měla zhruba tělesnou teplotu (35-40), taková je pro hada mnohem zajímavější, než chladná. Osobně se mi osvědčilo myšku vzít za ocas a zamávat jí hadovi před nosem (kožené pracovní/montérské rukavice jsou fajn věc).
Živou myškou také určitě nic nezkazíte. Všichni moji hadi jsou zvyklí na rozmraženou stravu, někteří spoustu let, přesto na živou reagují rychleji a s mnohem větším nadšením ;-)
Pokud vyloženě neumírá hlady, na sílu bych ji určitě necpala. Je to pro hada silně stresující a může to problém ještě zhoršit.

Mam topnou podložku. Teplotu měřím v rohu kde je podložka. :)

Jinak myš rozmražuji v teplé vodě. Mate jiný návrh? či jak myš "ohřát"?
Podávám ji též tímto způsobem. Plus jsem ještě pořídila větší "pinzetu", řikala jsem si totiž jestli mu třeba nevaní moje ruka, protože vždy myš zkontroloval a po té začal plazit na mou ruku :D S použitím pinzety to bylo stejné. :D

Doporučuji krmit živou potravu, ideálně zkusit ,,mastomyš"(krysa malá). Regiusky bývají na krmení dost vybíravé a rozmraženou obvykle neberou vůbec. Omezení apetitu touto dobou je u dospělých zvířat zcela normální, u mláďat ale ne, do roku až dvou by to měly být popelnice, a nechávat mládě hladovět je špatně. Taky bych doporučil z terária vyhodit tu obrovskou misku na vodu a dát menší, reginy se obvykle nekoupou ale za to špatně snáší vysokou vlhkost v kombinaci s nedostatečným větráním.