Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Gekončík v nedobrém stavu - příčina?

Pro ujasneni - nejde o moje zvire, ale takovy klasicky pripad u znameho "koupime diteti terarko", to se o gekonciky nechtelo starat, rodice na to nemaji cas atd. Vzal jsem od nich cele tera tak jak to bylo ze se o ne postaram. Jde o dva gekonciky tipuju tak 3+ roky stare, jeden vypada relativne OK, ale druhy takhle:

[1484727582.jpg]

- ano, lignocel tamm vidite spravne, je to puvodni tera jeste bez uprav, mam to tady asi tak 5 minut. Tenhle gekoncik je predpokladam na odpis a nic s nim nejspis nesvedu...? Muze tohle byt kvuli lignocelu? Otekly krk, celkem bych rekl ze i telicko + vychrtly ocasek. Podminky byly nejspis dlouhodobe spatne, zadny vlhky ukryt = vidim nesvleky na prstech, lignocel na spodku, netusim co teploty atd.

Terarko nejak doresim aby to bylo OK, s tim problemy nemam (vyhazu substrat, doresim ukryty, vyhrev atd.). Ale predpokladam ze tohle zvire uz nijak zachranit nejde. Puvodne jsem mel obavu ze pujde o kryptosporidie - proto jsem to vzal radej do prace, abych si je nedotahl domu. Ale co jsem videl gekonciky s timhle, tak tam chatra cele zvire, tohle je myslim neco jineho...

Budu vdecen za nazory zkusenejsich.

***edit***

- pokousim se odmocit aspon ty nesvleky, tak jeste foto zvrchu - neni to pekny pohled. :( Pritom jinak velikost OK, i pohyb porad jeste odpovidajici - ale zasoby z ocasku jsou na nule a telicko jak balon. Pohmatem ze bych citil vejce, to ne - jen cele bricho "nafoukle".

[1484733260.jpg]

Tak jestli žere a má snahu, tak bych ještě počkala. Pokud splasknul alespoň na krku, tak to má nějakou zlepšující se tendenci. Já tu mám už přes 3 roky samici, co vypadá že každou chvíli chcípne, ale má chuť do života, normálně žere a vyprazdňuje se, tak jí nechávám dožít. Asi bych ho zmarnila až ve chvíli, kdy by byla vidět nějaká sestupná tendence ve zdravotním stavu...

Tak bohuzel veskera snaha je marna, posledni 2 tydny to jde s nim dolu vodou a uz je to dle mne jen trapeni :-( Prijde mi jako by spalil i ty posledni rezervy a uz nema z ceho brat. Jak po te uprave podminek (ktere jsou ted dle meho nejlepsiho presvedceni spravne) ten jeden vylozene pookral, pribira, je aktivni, zvedavy, i dokonce prestal byt plachy, tak tenhle druhy naopak. Prvni tyden - dva jeste neco sezral, pak uz ne, postupne apatie a chradnuti. Cele se to dost zhorsilo po svleku. Jako by vydal na nej zbytky zasob co jeste mel a konec (ani se uz nepokousel z te kuze sam dostat). Nucene krmit to nejde, ani nema asi zadny smysl. Je to tezke, ale nechci ho nechat dal trapit, dnes jsem se rozhodl to ukoncit. :-(