Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá-křivice?

Dobrý den,

máme 2 samičky agamy vousaté, 2 roky staré. Jedna samička asi před 4 měsíci nakladla 2x vajíčka. Přesto že jsme se snažili do ní cpát vitamíny (vápník, D3), tak se obávám, že má křivici. Přikládám foto.
Mohu poprosit o radu, jak jí co nejvíce pomoci?

Předem moc moc děkuji!

Vápník na každé krmení, D3 tak 1x za týden. Krmím tak po 2 dnech. Agamka ja čilá, aktivní a přijímá skvěle potravu. Osvětlení Narva bio vital 2x 30W, UVB 10% 36W a výhřev. UVB je umístěna na stropu terária (cca 50cm), ale asi 10cm od místa kde se vyhřívají a tráví nejvíce času.
Snad mám vše v pořádku, mohu udělat ještě něco víc? Děkuju :-)

Linearni zarivka je dost nevhodna neb ma to UV rozlozene po cele delce, takze "je vsude", ale intenzita je nedostatecne nizka. Tohle ma prej "5% UV-B", co je takova relativne nic moc nerikajici reklamstina, ale vyhovujici intenzita bude urcite max. v radove nekolika malo centimetrech od ni. Proto pokud uz resit VU zarivkami, tak radej "kompakt" - usporku, kterou povesite pobliz oblibeneho mista (pri tomhle terariu 2-3 ks.). Ne ze by ty "usporky" mely toho UV jako takoveho vic, ale je to koncentrovne do jednoho mista = lokalne je intenzivnejsi (ucinny dosah dejme tomu 15-20cm). Lepsim UV zdrojem by byla poradna vybojka, jen nevim jak to resit u takhle cleniteho terarka.