Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agresivní tmavka

Zdravím. Mám 8m mládě tmavky. Vždy zdravá, dobře žeroucí, příjemného temperamentu. Včera proběhl svlek, dnes jsem se chystal čistit tera. Samici jsem vyjmul, odložil do plastové bedny. Následně na mně při pokudu umístit jí zpět zaůtočila. Po umístění zpět do tera je už několik hodin napnutá, bez pohybu, jak se cokoliv mihne kolem, startuje po skle. Neb to není její běžmé chování, jsem trochu nervózní, zda se zvířetem není něco v nepořádku. Při útocích dost sliní, což mne děsí nejvíce, u ostatních tmavek jsem se s tímto nesetkal. Chovné podmínky: výhřev 35 > 27 stupňů, 100x50x50 terárium, rosení 3x týdně, při svleku 2x denně, krmena v intervalu 7-10 dní kuřaty a hlodavci vhodné velikosti. Svleky i vylučování pravidelné, žádné pozorované zdrav. problémy. Je slinění v momentě útoku běžné? Sliznici má jinak krásně růžovou. Může to být stresem? Stále nechápu, co mohlo tak kontaktní a klidné zvíře natolik vyděsit. Vše probíhalo stejně jako vždy, bez nových pachů v okolí či tak podobně.

Přesně. Když mají blbou náladu, tak střílejí...nic jiného jim nezbývá, když nemají možnost na nás ve vzteku hulákat :-D
Dělají to i velmi klidné druhy. třeba vzteklá guttka mě hodně pobavila, jen lituji, že jsem u sebe neměla kameru...

Pokud jde o vaši tmavku, je asi dobře že to udělala, dokud je ještě mrně. Určitě bych na tu zkušenost nezapomínala, až vyroste...