Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemensky

Hello..potrebujem radu..mam 4 mesacnu samicku chamaleona jemenskeho,pekne ju krmim aj z ruky, ale ked ju chcem zobrat na ruku, reso.len ked idem rukou blizsie tak sa nafukne a utoci a chce ma kustnut..spravam sa k nej s uctou, ziadne rychle pohyby..neviem co mam robit

Ahoj,

Mám doma přes měsíc samce asi pětiměsíčního a dělá to samé (a to jsou samci prý přátelštější). Počítal jsem s tím, je to všude psané, že nejsou moc mazliví (záleží ale na povaze jednotlivých zvířat) Občas ale člověk zvíře potřebuje dát ven kvůli změnám v teráriu. Případně pokud na tom trvá, nechat si ho lézt po ruce atd. Moje zkušenost je že se dají na ruku nalákat jídlem, pokud se s ní nechceš prát. Chce to ale trpělivost. Ve chvíli kdy ji máš na ruce, už nebude tak stresovaná a poleze ti asi na hlavu (nejvyšší místo). Osobně jsem ho měl venku jen 1x a prostě jsem ho přenesl k fikusu u topení, kde přečkal než jsme mu upravil větvičky. Zítra mě to čeká znovu a pochybuju že z toho bude nadšený. Věřím ale že trpělivým přístupem a za pomoci jídla ho lze částečně na manipulaci připravit tak že tě nekousne, ale radovat se asi taky nebude.

Hodně štěstí při chovu
Vigo