Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stará kůže na nohou

Dobrý den,
jsem začínající terarista, který chová gekončíka nočního.
Po svlečení gekončíka zůstává stará kůže na nohou, přesněji na koncích nohou.
Je třeba tuto kůži odstraňovat a popř. jak ?
Ať vím, co mám dělat.

Předem vám moc děkuji za rady.

S pozdravem D. Jakub

Kůže by zůstávat neměla, něco je špatně. Buď nemá vlhký úkryt, nebo mu chybí vitamíny. Popište podmínky (terárium, vybavení, krmení, ideálně fotku). Nesvleky na prstech určitě odstranit, jinak zaškrtí konečky prstů a ty pak odumírají. Zkuste mu to prostě sloupnout a pokud to nepůjde nasucho, tak ho dejte "odmáčet".V dostatečně teplé místnosti ho postavte do misky s tak centimetrem vlažné vody a chvílu (cca 5 min) ho tam nechte. Pak by ta kůžička na prstech měla jít snadněji sloupnout, ale i po odmočení mu to budete muset sundat vy.