Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyhřívací místo pro krajtu královskou

Zdravím, přemýšlím nad pořízením krajty královské, ale nevím, jak vyřešit vytvoření vyhřívacího místa.

Chtěl bych použít vyhřívací podložku pod bednu/substrát s termostatem a k tomu nějaký teplo/vlhkoměr pro sledování hodnot.

Jakou podložku/termostat/teploměr a vlhkoměr bych měl pořídit tak, abych zvolil kompromis mezi kvalitou a cenou?
Jak takovou soustavu zapojit? Stačí podložku zapojit přes termostat, stejně jako světlo přes časovač, a nastavit teplotu? V bytě máme 23-26°C, takže bych potřeboval vytvořit místo s teplotou alespoň 32-35, aby si mohla krajta vybrat.

Předem děkuji za rady a nápady.

Děkuju, nemám peněz na rozhazování, tak to snad bude stačit a když tak pro kontrolu použiju nějaký nedigitální nebo infračervený teploměr. Jinak nechci pořizovat žárovku, jde mi o topení tou podložkou, jelikož je to pro krajty přirozené a jednodušší.

Právě naopak. Výhřev zespodu pro hady vůbec přirozený není. V přírodě se vyhřívají na slunci a to je mimo apokalyptické scénáře obvykle nahoře...
Při výhřevu zespodu se had může docela snadno přehřát (teplo si tolik neuvědomuje), i když tomu se dá obvykle při dobře hlídané teplotě zabránit.
U regiusek je problém i v jejich neskutečně pomalém trávení. Když lehne na podložku, může v sobě výkaly "upéct"/vysušit a ucpat se.

Já se v tom už nevyznám. Na jiných fórech zase tvrdí, že P. regius je noční had a tím pádem se vyhřívá na sluncem vyhřátém substrátu, nikoli přímo na slunci. Zní to logicky. Podle některých chovatelů právě žárovka způsobuje hadům stres a není pro ně vhodná. Vážně už nevím, jim to v praxi funguje s podložkami.

Ještě se zeptám, čím nejlépe regulovat teplotu podložky nebo čím takovou podložku nahradit, pokud ne žárovkou?

Ona se podložka zespodu použít dá, had se o ni nepoběží automaticky zranit. Je u ní ale větší riziko, než u jiných forem vytápění.
Podložky a kabely se dají použít k vyhřívání ze stěny. Je to bezpečnější.
Pokud jde o žárovku...noční druhy mohou být z přebytku světla stresované jen, pokud se nebudou mít kam zašít. Stačí zařídit alespoň jeden úkryt v teplé a jeden v chladné části tera.
Další možnost jsou keramické "žárovky"/topné zářiče do objímky. Vyzařují teplo, ale ne viditelné světlo.

"Ještě se zeptám, čím nejlépe regulovat teplotu podložky nebo čím takovou podložku nahradit, pokud ne žárovkou?"
Buď termostatem, který ji vypne/zapne podle potřeby, nebo si hrát s výškou substrátu, dokud nebude teplota nad ním ideální. A potom doufat, že had nebude mít příliš nutkání hrabat ^^

Tak tak jo, děkuju :).

Pokud chci použít termostat k tomu kabelu/podložce, tak to musí být takový ten s čidlem, které měří teplotu v teráriu a podle toho se aktivuje/vypne topící zařízení nebo stačí termostat, který je pouze v zásuvce bez natahovacího čidla. Druhá možnost asi v teraristice odpadá, protože nevidím, jak by to mohlo fungovat :D. Mám na mysli něco takového:

https://www.elima.cz/obchod/0170-ts05-tepelne-spin ana-zasuvka-s-digitalnim-nastavenim-teploty-p-1754 8.html?gclid=CjwKEAiA8dDEBRDf19yI97eO0UsSJAAY_yCSn xfGb7FBTWn-q4FJeXb0BTV1j8Klhafxfl1J82UHhBoCeGvw_wc B

Možná se nad mými technickými představami alespoň pobavíte...