Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaciatocnik - koralovka

Zdavim po skusenostiach s chameleonmi a hmyzom by som si chcel splnit sen a skusit hada...ako zaciatocnik som zvolil nenarocnu koralovku....ako vzdy som sa pokusil najst odpovede na vsetky moje otazky na nete ale vzdy sa naslo par veci co sa skratka najst nedali tak by som sa chcel opytat... prva otazka je asi kusok hlupa ale predsalen si zvieratko okrem toho ze mu chcete urobit prirodzene podmienky pre zivot a aby sa citilo dobre kupujete aj pre radost...a ja by som chcel nejakeho aktivnejsieho hada ktoreho vidite sa hybat aj mimo lovenia...avsak nikde som nenasiel nic otom ci a kedy su koralovky aktivne alebo ci su to skorej taki lenosi....druha otazka je ze som sa docital o tom ze vacsina chovatelov doporucuje "krizove vetranie" avsak nejako si niesom isty co to vlastne je a tiez ze privela vetrat skodi...tiez si niesom isty tda ake rozmery by mali mat vetracie otvory aby neboli priliz velke... na substrat sa pytat nebudem lebo otom sa vedu na kazdom fore vojny :D ... este by som sa chcel opytat ci je nevyhnutny vlhkomer a ak nie ako casto teda rosit a este to uplne najdolezitejsie...tak ako pri kazdom zvieratku co som mal bol som uplne vytrety z OSVETLENIA! okej staci obycajna ziarovka s tym problem nemam...ja som skorej v tazkej depresii z toho ako a kam to osvetlenie umiestnit....najviac sa mi pacilo riesenie typka co mal osvetlenie doslova polozene na vetracom otvore z vrchu-jednoduche a had sa k nemu nikdy nedostane...avsak to som videl len u jedneho pripadu z coho usudzujem ze to je zle.... DAKUJEM!! za vase odpovede :)

Zdravím, zde pár postřehů z chovu různých poddruhů korálovky sedlaté (Lampropeltis triangulum).
1) aktivita různá, večer vyšší, u mě asi nejaktivnější L.t.syspila a L.t.annulata
2) větrání mám pod dvířky ve ve stropě, případně jen ve stropě a není problém. Jako větrací mřížka slouží jemné drátěné pletivo
3) vlhkoměr je zbytečný, nerosím, používám krabičky naplněné vlhkým rašeliníkem
4) jako osvětlení stačí obyč žárovka v květináčí, či případně nějaké ozdobné stínítko.
Snad bude takto stačit

Ahoj,

taky jsem začátečník, korálovku mám doma rok, takže moje informace ber spíš orientačně.

Mám sinalojku, aktivita spíš navečer, popř. po zhasnutí, přes den je zalezlá v úkrytu nebo v substrátu. Dokud byla mrně, kochali jsme se "prázdným" terárkem, občas šel vidět jenom čumáček.

Křížové větrání - z toho co jsem pochopila při zařizování terárka - spočívá v tom, že jedny větrací otvory jsou v boku a druhé v přední nebo zadní části (tedy ne naproti sobě), navíc jedny umístěny v dolní části terárka, druhé v horní. Takto by mělo být údajně zajištěno dostatečné větrání terárka bez toho, aniž by tam vznikal vyloženě průvan (jenom opakuju chytrosti načtené jinde, takže se případně ráda poučím). Velikost otvorů mě samotnou doteď trápí :)

Na vlhkoměr se vykašli, ty dostupnější stejně měří spíš orientačně (ano, já si ho koupila, je naprd a nepoužívám ho).

Osvětlení je u korálovky otázka praktičnosti. Není potřeba UV, takže jediné, na co se zaměř, je dostatečná teplota v ohřevném místě. Chce to trochu vyzkoušet, protože závisí na spoustě faktorů - výška světla, síla žárovky atd.. Já mám osvětlení zabudované vevnitř v terárku. Jediný problém mám s tím, že si moje holka hraje na horskou kozu a povečerech na světlo šplhá (a pak padá).

Jak říkám, jsem začátečník, takže sama čekám, na jaký problém narazím příště. Ale snad jsem ti trochu pomohla