Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AGAMA velikost teraria

Dobry den,poridili jsme asi rocni agamu i s terariem o velikosti H x V x D 38x44x80cm a nyni jsme dostali nabidku na terarium o velikosti H x V x D 50x35x130..Hloubka a delka celkem pro jednoho agamaka vyhovujici, ale vaham nad vyskou...proto prosim o radu pri uvaze o ostatnich rozmerech,zda je to pro agamaka akceptovatelna vyska s tim,ze svetlo bude jeste nad vyskou samotneho teraria?

Agame to staci, ale trochu komplikovanejsi to bude s osvetelnim a zdrojem UV-B. Teda - vybojku do te vysky nedate. Takze nejak rozumne umistnit UV "usporky", vykonnou linearni zarivku k prosvetleni, vyhrevne misto bych asi resil reflektorovou halogenkou. Pudorys jinak OK.

Jsem rada za kazdou radu,protoze my do chovu agamaka vleteli ani jsme nechteli:-) Ale jen jsem zmatena z te zarovky...v doporuceni pisi vyssi nebo zarostle tera,ale jak jsem psala v uvodu,vyska bude +- 40cm a zarostleho s agamou taky nedocilim:-)...Moc vsem dekuji za rady a omlouvam se za otravovani,ale radeji se stokrat zeptam,nechci jesterovi ublizit.