Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klub Chovatelů Želv - rok 2017

Termíny sešlostí pro rok 2017: neděle 12. února, neděle 9. dubna, sobota 23. září, neděle 19. listopadu

Program schůzky (Želvího dne) neděle 12. února 2017:

přednáškový sál otevřen od 9.00 hod., ale přednáška až od půl desáté, aby se sešli lidé - posluchačstvo.

Petr Petrás: Za želvami do Nikaraguy - spíše v sladkých vodách.

Radovan Víta: Toulky za želvami u jezera Nikaragua - mořské želvy.

Iva Tomanová: Putování za želvami do Keni a do Mexika.

Petr Petrás: Za želvami v Uruguay.

Juro Popluhár: Chov a odchov pelusie malé Pelusios nanus

Petr Petrás: Z prostředí želvích (a hadích) farem v Číně

Nataša Velenská: projekt Želví ostrovy Štýrský Hradec - na návštěvě u Petera Praschaga

polední pauza vyplněna (12.45-14.30) komentováním v Pavilonu velkých želv a v Pavilonu kočkovitých šelem a plazů - opět s ohledem na želvy

Časy a pořadí přednášek závisí na dojezdu přednášejících, což s ohledem na zimní období a "hru na ledovku" v závislosti na počasí se nedá dopředu odhadnout. Přednášky se mohou protáhnout až do 17.00 a možná pozdější hodiny

Předběžný program na neděli 9.dubna:

Martin Smrček, ZOO Dvůr Králové n.L.: Téměř všechny aspekty chovu a odchovu želv uhlířských (Geochelone/Chelonoidis carbonaria)

Aleš Marek: - Želvy v péči Aleše, Aleš v zajetí želv

Zdeněk Kymla, ZOO Praha: Filtrace vodních ploch a bazénků, akvárií a venkovních jezírek v Zoo Praha

Nataša Velenská: Zvíře ve znamení krunýře

MVDr. Roman Vodička, ZOO Praha: Ledvinový případ želvy obrovské

od 9.00 je otevřený přednáškový sál, od 9.30 první přednáška, obědová pauza od 12.45 do 14,30 (Pavilon velkých želv - povídání o želvách, Pavilon kočkovitých šelem a plazů - povídání o plazech s představením želv v tomto pavilonu)

Sešlosti Klubu Chovatelů Želv, přezdívané ZOO Praha jako Želví Dny, budou letos ještě dvě.

SOBOTA 23. září 2017 od 9.00 hod. v přednáškovém sále ZOO Praha

Minisympozium o želvě tuniské Testudo graeca nabeulensis, které bude mít ještě pokračování v listopadové schůzce v neděli 19.11.

V rámci přednášek o této zajímavé a velikostně menší suchozemské želvě se seznámíte kde a jak žije ve volné přírodě, jak se jí daří v lidské péči i jak to vypadá s jejím zařazením do systému:

Doubravka Velenská: Nabélka čili želva tuniská Testudo graeca nabeulensis v domácím prostředí a ve volné přírodě

Petr Velenský: Tuniské želvy

Nataša Velenská, Zoo Praha: Od vajíčka po dospělce aneb podíváme se želvě tuniské na zoubek

Juro Popluhár - Chov Pelusios gabonensis

Šesták Michal - Jak se želva ostruhatá "nenaučila plavat", a přesto vše dobře dopadlo

x

Neděle 19. listopadu 2017 od 9.00 hod. v přednáškovém sále ZOO Praha:

Tizian Kram: chov želv obrovských v domácích podmínkách

Doubravka Velenská: Projekt "Chráněné krunýře" aneb terapie s želvou stepní

Pavel Kupka: Chov a odchov želv tuniských Testudo graeca nabeulensis ve venkovních výbězích