Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vápník, Nutrimix

Dobrý den,
ráda bych se zeptala jak často obalovat potravu. Byl mi doporučen Nutrimix Calci plus a k tomu Plastin. Zatím sypu tak jednou za tři dny, krmím mláďata denně (T.Lepidus), ale často jsem četla, že Plastin by se měl sypat každý den, někdo dokonce dává denně Roboran H + Plastin, tak kde je pravda?

To se bohužel exaktně říct nedá, protože to záleží na hodně faktorech. Jsou lidé, kteří nejdřív třeba cvrčky maličko porosí, pak posypou Roboranem + Plastinem a protože jsou mokří, tak se na nich vitaminů udrží hodně. Navíc je dají do misky, kde si je zvířata v klidu pochytají. V tomto případě se do zvířat při krmení těch vitaminů dostane celkem hodně a pak je asi lepší obalovat jednou za čas. Já kupříkladu třeba ciliátům hodím cvrčky do terária, ti je začnou lovit, cvrčci utíkají a často se stává, že než je pochytají, už na nich není skoro nic, protože se různě schovávají do substrátu atd. V tu chvíli je lepší obalovat pokaždé, protože se s krmením do zvířat dostane těch vitaminů a vápníku výrazně méně. Nejdůležitější je tedy vlastní zdravá úvaha nad tím, kolik se toho asi tak do těch zvířat dostane a zda je tedy lepší dávat častěji nebo raději méně častěji.