Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvířata od poláku

Zdravím zajímala by mě zkušenost s zvířaty od poláku. Přijde mi dost divné že někteří prodávají skoro o polovičku levněji než je běžná cena.Například u barevných mutaci regiusek. Bojím se že mají třeba v sobě nějaké parazity které by mi mohly zlikvidovat cely chov nebo celkově by had moc dlouho nepřežil.
Děkuji pokud mi poskytnete vaše zkušenosti.

Poláci jsou národ stejně jako kterýkoliv jiný. Sice máme vkořeněné předskudky, že je to národ šmelinářů - ale rozhodně to tak není.. alespoň ne všichni :) Pokud máte na mysli někoho konkrétního (což byste měl, ale vaše otázka měla vůbec smysl), měl byste se ptát na konkrétní jména. Z řad teraristů jsem jich poznal hned několik a alespoň z části se jednalo o dobré lidi..

PS - několik polských obchodníků pravidelně jezdí na větší burzy (např. Živá Exotika v Praze), kde často skupují celé odchovy, mění vyhandlovaná zvířata za jiná a dělají to ve velkém. Proto se k nim mohou dostat poměrně zajímavá zvířata za zajímavé peníze. Jak je to u takovýchto obchodníků s karanténou, hygienou a vztahem ke zvířatům - toť je potom ale také na pováženou..

Já se tedy zcela neztotožňují s tím, že obecně se národ Poláků nedá považovat za národ šmelinářů a kšeftařů. Ze zkušenosti mohu říci, že pokud se člověk setká na burze s Polákem většinou to bude kšeftař a šmelinář, ale to je i drtivá většina Čechů,kteří na burzách prodávají. Těmto lidem jde především o zisk a ne o zvířata a o historii zvířat většinou nejsou schopni cokoliv říci, protože prodávají z druhé ruky. Nejlepší je obecně nakupovat přímo od chovatele, což je někdy problematické,ale mnohem méně rizikové.
Přednedávnem jsem hovořil se známými, kteří mají zkušenost s Poláky takovou, že k nim na burze polák přišel vykoupil od nich zvířata a obratem je bez skrupulí prodával o 4 stoly dál ve stejných krabičkách za dvojnásobnou cenu za kterou je u nich vykoupil.

S takovým chováním se na burzách setkávám běžně. Před několika lety jsem si od takového překupníka pořídila mřížku a dotáhla s ní roztoče.
Setkala jsem se ale i s normálními polskými chovateli...i když ti k nám na burzy většinou moc nejezdí, mají doma blíž svoje.
Stačí si prodejce trošku proklepnout, hodně se na jeho zvířata vyptávat...ono se rychle pozná, s kým máme tu čest. Pokud o prodávaném zvířeti pořádně nic neví, stavím se k tomu, jako by se jednalo o odchyt.