Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta Tmavá

Ahoj lidi, co používáte na dno terária u velkých krajt??? Čeho je hodně a málo stojí a dobře funguje :) Díky za názory.

Přésně tak. Jen ještě jedna taková malá fintička. V Lidlu, když se odchází od pokladen, mají stojan na letáky. Při troše štěstí budou pod stojanem pěkně svázaný balíky s těmi letáky. Ty používám pod zvířata jako podklad. Zadarmo a je toho hodně :-D .

Hobliny jsem míval pod kobercovkama. Nu za mě z toho bylo hodně bordelu a nerad jsem na tom krmil. Živý ještě šli, i když se to taky trošku obalilo, ale s ohřátýma potkanama to nešlo. I když ty hobliny nejspíše trávicím traktem hada projdou, tak jsem z toho prostě neměl dobrej pocit. Někdo ale hobliny používá a neříkám, že jsou špatné. Jen mně nevyhovovaly. Jinak jsem zkusil tyhle: http://www.krmivakonarovice.cz/cms/modules/fotogal erie/fotogalerie.php?id_product=140&id=159

Zdravím, já nemůžu nechat dopustit na hobliny, chovám na nich tmavky celé roky, vlastně na nich chovám všechny hady v současnosti kromě mandrín a podobných druhů užovek. Mám je zadarmo od kámoše stolaře bez příměsí lamina apod. resp. za flašku. To jedna z výhod a další rychlá a snadná výměna, dobrá savost. Používám tvrdé jako podestýlku pod potkany a myši a měkké pod hady ty přesívám abych odstranil prašné piliny. Tmavky mám v současnosti v teráriích z OSB tak že spáry mám také samozřejmě vysilikované. Takže za mě bezprašné hobliny :-).