Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík čínský

Dobrý den, uz rok mam gekoncika cinskeho doma, ale je to svetloplachy tvor, tudiz se neda moc chovat a tak nas napadlo k nemu poridit neco do teraria, neco cemu nevadi denni svetlo.. Proto vas zadam o radu, co by se k nemu hodilo za zviratko? Jestli vubec nejake takove je. Muze to byt i nejaka zabka, zelva, nebo chameleon, cokoli..
Dekuji, snad mi poradite :)

Zdravím,kľudne si zadovážte nejakého denneho plaza,ale zásadne do druhého terária.Kombinovať denných a nočných živočíchov v jednom terárku je hlúposť,gekončík bude cez den spať a druhý ho bude vyrušovať,v noci opačne...nehľadiach na to,že vačšina denných plazov bude potrebovať výhrev + prípadne UV žiarenie a g.čínskym vyššie teploty škodia ;-)