Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá..v 6 měsících jen 21 cm..

Dobrý den, vím že podobný témata tu byli ale chci se zeptat přímo na tento problém.

Hledal jsem na internetu inzerát kdo kde prodává agamy. Jsem začínající chovatel no a v městě vedle měli. podle mě chovaný i v dobrých podmínkách (podle toho co jsem četl na internetu) a psali že prodávají mládata. Inzerát starý cca 2 týdny.

Agamky velký nějakých 19cm prý nejmenší co už zbyly. Říkám nic špatného mláďata co vypadají tak do 2 měsíců max, inzerát starý 2 týdny..no tak jsem se nezeptal ani na věk. Prostě mě to nenapadlo.

No teď po 2 týdnech jsem psal abych věděl. No a dozvěděl jsem se že byly narozený od 30.srpna po první týden v září což už je skoro půl roku a agamka má 21 cm. Normálně loví, dokonce na svojí velikost i dobře v terárku 100x50x50 s 3D stěnou..se zelenýho sní jen polníček..cvrčku sní tak 8-10 ale tak na hraně s velikostí(menší nemůžu sehnat u nás) normálně se sluní pod bodovkou, kálí jak má, asi po 4 dnech od přivezení se svlíknula, občas i vleze do "jezírka".

Jsem z toho dost špatnej, protože podle toho co jsem četl na ruzných forech vetšinou pak takový brzo umřely.
Chtěl bych se zeptat na váš názor.

Všem díky Martin K.

Obcas se takove mlade vyskytne i v normalnim chovu. Defektni nejaky gen, v prirode by v konkurenci "normalnich" neprezila. Ale v terarku muze vest celkem spokojeny zivot radu let, pokud je jinak zdravotne OK tak neni duvod skuhrat ze brzo umre. Problem je v rovine ze k ni nemuzete dat dalsi, neb by ji vyrazne prerostla a to by s velkou pravdepodobnosti nedopadlo dobre.

Jinak pokud dobre ctu a chapu tak puvodne mela 19, ted po 2 tydnech ale 21cm. To zase nevypada uplne beznadejne - treba nebyly ty podminky u chovatele OK, a ted kdyz ano tak jeste neco v rustu dozene.