Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rohatka - krmení x vyprazdňování

Dobrý den,
před zhruba týdnem jsem si domů donesla rohatku, patrně Ceratophrys cranwelli (určeno ve zverimexu, tudíž bych tomu vyloženě váhu nepřikládala). Bylo mi řečeno že již delší dobu (v řádu týdnů až měsíců) nežere. Má pohmožděnou čelist a jelikož jí krmili jen cvrčky (které odmítala) radši jí nekrmili vůbec a cvrčky tam jen naházeli. Stalo se tedy, že žabka měla dost ošklivě okousanou tlamu. Já jsem jí úspěšně převedla na holátka a jelikož je podvyživená (a to že velmi), dávám jí jedno 2x týdně (nemusí se nutit, z pinzety na hole reaguje a sama ho chytne) + vitaminy pro plazi obojživelníky od sery.
Mám jí provizorně ve faunaboxu kde má nádržku s vodou + substrát rašelina:lignocel:písek (přibližně vyvážený poměr). Svítím jí žárovkou Natural light 13W (exoterra). Teplotu má pokojovou okolo 23 stupňů.
Vím že rohatky se nevyprazdňují nějak často, ale přesto by mě zajímalo, kdy už mi to má být podezřelé,že rohatka baští, ale nic z ní nevychází. Četla jsem totiž, že může dojít k ucpání střev a mám z toho obavu.
Za jakékoliv zkušenosti budu vděčná.
Děkuji za případné připomínky, budu ráda když se bude mít žabka dobře.

Hlavní problém vidím v tom, že má tak malou teplotu ;) to zvíře potřebuje 28-29 přes den, a v noci tu pokojovou.
Druhá věc je ta, že lignocel ucpává střeva všem zvířatům - rychle pryč s ním - ta rašelina s pískem je dostačující. Osobně mám jen rašelinu.
V tom faunaboxu ji klidně nechejte, jen ať má správnou teplotu.
Snad se neucpala z lignocelu, ale můžete ji zkusit okoupat ve vlažné vodě, ta moje se tam vždycky vyprázdní, i když před tím dlouhou dobu nekálela :)
Jinak k té stravě...myškama bych to zas tolik nepřeháněla, zkusila bych to střídat s velkými šváby, sarančaty a až bude teplo, tak žížalami.