Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neobvyklý problém s krmením

Jedna mladá mřížka mi nežere způsobem, se kterým jsem se ještě nesetkala.
Reakci na žrádlo má okamžitou. Zakousne se, omotá...a nepustí. Kořist drží hodiny (někdy i půl dne), až se nakonec začne nudit a nechá ji ležet.
Občas kořist nakonec spolkne, ale většinou ne, takže roste docela pomalu - je viditelně menší, než by měl být.
Samec, asi 3-4 měsíce starý. Trošku hubený, ale nijak problematicky. Jinak vypadá zdravě a chová se úplně normálně. Nějaké nápady? :-)

Posmrtné záškuby jak psal Cadaverous někdy zabírají. Zkuste to. Co typy potravy? Třeba je to mlsná potvora. Našemu když byl menší strašně chutnali holubi :-)
No a pak čistě můj osobní názor o kterém rozhodně netvrdím, že je pravdivý, nebo že je to váš případ. Ale ještě mě napadá přešlechtěnost. Nějaký ten imbríding u mutačních mřížek je, a někde se to může projevit třeba na snížené životaschopnosti mláděte. Nicméně to je jen můj osobní pocit. Jinak had je nádherný a vypadá zdravě.
P.S. Taky mám na mutační mřížku zálusk :-)

Ony obecně malé mřížky mají rádi ptáky, co mám zkušenost. Asi si to v pralesech loví, lak lozí po stromech. Začněte mu parfémovat normální žrádlo. Vzít třebas mrtvého potkana, ohřát a potřít mrtvou křepelkou, aby to po ní chytlo smrad. Nebo šijte vláčky, na začátek křepelku a za to třeba potkana, ať si zvykne na chuť. Pak samotného potkana a parfémovat. A nebát se dát hladovku, když bude dělat zagorku :-)

Jojo, všemožné "přeučovací" triky znám, s tím už si doufám nějak poradím...snad bude spolupracovat ^^

"Ony obecně malé mřížky mají rádi ptáky, co mám zkušenost. Asi si to v pralesech loví, lak lozí po stromech"
To dává smysl. Ale ta osobní zkušenost je zajímavá...chovám mřížky už pár let a mám právě zkušenost docela jinou - jsou to nevybíravé potvory, které spolknou všechno, co jakkoli připomíná žrádlo. Ale nijak mne ta odlišnost nepřekvapuje. Naopak, více než u jiných druhů si u nich všímám rozdílů v povaze a chování jednotlivců. Každá z mých je úplně jiná...včetně extrémů. Jedna samice bez váhání střílí prakticky po všem. Stačí se přiblížit na pár metrů k tera a už je nastražená vytrestat kohokoli, kdo si dovolí narušit její výsostné zorné pole. Takový "tréninkový" had :-D
Naopak největší/nejstarší samice je absolutní flegma. Aktivní, pořád by někam lezla a prozkoumávala, ale nestřílí ani po potravě. Jen se pomalu připlazí, ještě pomaleji otevře tlamu a skoro až něžně si žrádlo vezme. Nemám v úmyslu to riskovat, ale jsem si docela jistá, že bych ji mohla z tera vytáhnout bez jakýchkoli příprav a uklidňování, aniž by mi hrozilo krvácení...

My máme importy a u nich ti ptáci jeli. Teď jim šmakuje vepřový...poporostli :-D
Naše importy byly ze začátku peklíčko, ale teď zežerou vše. I ta.anipulace je odvislá od velikosti. Věřím, že odchovová mláďata mohou být klidná, impotry se ale uklidňují až s narostlou hmotou.
No a u zmlsance to zkoušejte, jestli šmakujou křepelky, tak zkuste holoubata ty by mohly jít taky :-) Nebo malý vopičky prej v těch pralesích často loví...ale to by se asi prodražilo :-D

Tak opičky? Ještě kachní jatýrka a kaviár by nechtěly? Žádné takové, suchý chleba dostanou jestli si budou moc vybírat :-D
Importní mřížku mám jen jednu. Užila jsem si s ní své první a jediné roztoče...a doufám, že to tak zůstane. Přímo kousavá není a ani nebyla, spíše plachá a nervózní. První rok měla při manipulaci sklony útočit obsahem svých útrob, ale to už ji naštěstí přešlo. Od dospělé bych to nerada zažila :-D