Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta tmavá kožní problém

Dobrý den již nějakou dobu mám problém s krajtou na kůži se ji začalo objevila nějaká rána myslel jsem si že by to mohla mít popálené od žárovky první to bylo celkem tvrdé a tak jsem čekal že by se ji to po svleku zlepšilo ale nestalo se spíše se to zvětšilo a řekl bych že to trochu mokvá a na dotek je to citlivé had zatím přijímá potravu bez problému ale pořád se to nechce hojit chtěl bych tímhle požádat o radu co by to mohlo být za každou odpověď předem děkuji
http://tomaspospisil.rajce.idnes.cz/krajta_tmava_2 /

Popálenina by se neměla sama od sebe zhoršovat.
Nejsem si úplně jistá, ale mohlo by jít o zánět/infekci. Nepokousalo ji něco? Popřípadě by mohl být problém houbového/plísňového původu. Můžete na to zkusit roztok betadinu, nebo hypermanganu (obojí běžně a levně k dostání v lékárně). Veterinární prohlídka také nic nezkazí.

děkuji za radu dnes jsem koupil betadine a zkusím to s tím nějakou dobu potírat
hadovi dávám králíky a vždy jsem přítomen u krmení právě kdyby ho had špatně chytl a hrozilo by pokousání z kousnutí to nebude takže spíš plíseň hada chovám na suchých hoblinách je to náhoda že se plíseň objevila? v terárii není moc velká vlhkost
jak ji předcházet ?

Když se dobře podíváte na fotku, tak na těle jsou vidět další ložiska, nejen to jedno velké, kde kůže vytvořila puchýře. Popálenina to není (jako ostatně u 99% veškerých údajných kožních problémů), ani pokousání, spíš mykoza, kvasinky. Původ nemusí být jen v poranění, ale taky přílišné vlhkosti substrátu, špatné hygieně (substrát). Náchylní na to bývají hroznýši, kde si stačí nevšimnout, že se zvíře válí pár dní ve vlastních chcankách (sorry, ale líp to nenapíšu) a během pár týdnů se to spustí. Osobně bych to řešil na úrovni veterináře se specializací na plazy. Domácí léčení plísňových onemocnění je hodně zdlouhavé a ze zkušenosti můžu říct, že rozhodně ne pravidelně úspěšné. Spíš bych to podchytil veterinářem dříve, než se to rozjede ještě víc.