Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nemoc agamy

Mame agamu vousatou("jarmilek" 5let) je apaticky,po nacpani potravy do tlamy potravu sni,dle nazoru veterinare(pobyt 14dni antibiotika na zapal plic-nepotvrzeno)jde o virovou infekci organizmu zda se paralyzovana na dotyk vsak reaguje.dekuji za radu .

prilis malo informaci, proc,jake antibiotika, kolik, jaky zapal plic atd., podminky, predchozi stav...

...nicmene, jen ciste muj odhad - podobne nasledky muze mit bakterialni infekce rodem Pseudomonas - zanet dychacich cest, byva dost obtizne lecitelny a pokud se neleci vcas tak i s moznymi trvalymi nasledky na nervovou soustavu = horsi pohyblivost, castecne ochrnuti atd. Ale je to skutecne jen v ramci minima informaci vs. s cim jsem se uz setkal. Nevim nakolik zdatny byl veterinar co se nemoci plazu tyce, z ceho usuzuje na viry. U agam vousatych muze jit o adenovirus, rozumne lecit nejde. Obvykle pokud ale prezije agama prvnich par mesicu, tak dal dokaze s tim zit, i kdyz bude nejspis po zbytek zivota nositelem viru. A treba pri nejakem oslabeni (= ten "zapal plic" - lecba antibiotiky (jakymi, jaka davka?)) se muze zas projevit. Nebo muze jit klidne i o nasledky "lecby". Vic nereknu, kristalova koule mi dnes nejak nefunguje.

Dekuji za zkusenost,tohohle veterinare jsme si vybrali protoze jezdi jako dozor na mistni tera burzu,nicmene reference jsme si neshaneli..pusobil presvedcive.Rekl mi asi to co vy,na typ antibiotik ani zapalu jsem se nezeptala to me popravde ani nenapadlo,tohle je prvni zkusenost s jakousi lecbou,tak doufam,ze jsme Jarmilkovi jeste vic neublizili.Injekce jsou pro nej evidentne extreme bolestive takze je ted jeste k tomu cely bolavy.Nicmene doufame ve zlepseni,podle doporuceni ho cpeme vitaminy s vapnikem.Az bude slunicko planujem "prochazky"aby dostal co nejvice slunicka,rehabilitaci ve vode,jinak nevim jak mu vic pomoct.