Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nahly ubytok hmotnosti - gekoncik nocny

Zdravim,

Pridal som samicu do chovnej skupiny, a zacala rapidne chudnut. Podla sledovania je pri love cvrckov aktivna, ale je stale chudsia. Krmena je crvckami a mucnymi cervami pomer 80/20. Vapnik k dispozicii, vitaminy kazde druhe krmenie.
Zvysne jedince v skupine prosperuju.
Kde mozem hladat chybu? Vdaka
PaS

Samica bola nova, cca 2r stara. Pridana k skupine 1,3 po 2 mwsiacoch v karantene.
Pri pridavani som prestaval terarium, nezaznamenal som ziadne potycky.
Cez zimu vsetko OK, v predjarnom obdobi som si vsimol postupne chudnutie chvosta. Samicu som dal do samostatnej karanteny. Zerie, ale chvost stale tenky. Trus som nedaval vysetrit.
Spolocenske terarium 100x55x 50. Vyhrievanie tepelnou ziarovkou, ukryty, 2 x vlhke ukryty. Podklad riecny piesok.
Zakladne krmivo cvrcky, doplnkove mucne cervy 2x mesacne. Stale dostupna struhana sepiova kost a kazde druhe krmenie obslene vitaminovou zmesou.
Gekonciky z povodnej skupiny v dobrej kondicii. Znasky pravidelne.