Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mládě agamy vousaté nechce jíst

Ahoj, v neděli jsem si přivezl dvě malé agamy. První den snědli pár cvrčků a pár červů. Nejvíce se zdržovali na nejchladnejším místě, kde nakonec také spali. Druhý den menší agama byla dost aktivní, snědla hned několik cvrčků a mávala, ale ta větší nesnědla snad vůbec nic a opět se zdržovala v chladném místě. Když jí dám blíže k topné žárovce tak ale zůstává pod ní. Dnes ráno si menší agama sama vlezla pod topnou žárovku a snědla trochu rukoly. Větší agama pořád nejí. Poradí mi někdo? Budu rád za každou radu

Terárium má rozměry 125x55x65 (d.š.v). Osvětlení používám Repti Glo 10.0 Compact 26W (Reptile UVB 150), Repti Glo 2.0 UVB Compact 26W, Daytime Geat lamp (40W) a Intense basking spot 50W (všechny jsou od EXOTERA). Větší agama má 21 cm, menší má kolem 17 cm (chybí jí špička ocasu). Denně jim dávám Cvrčky domácí, sem tam larvu potemníka, zelenou potravu dávám denně čerstvou (kadeřávek, rukola, pampeliška, mrkev, ...). Na nejteplejším místě mají 42°C, v prostoru kolem 30°C, na nejchladnějším cca 21°C (zařizuji zvýšení teploty v tomto místě).

Chybou je hlavne velke terarium pro tak mrnave prcky. Pro tyhle mrnata je daleko lepsi odchovna dejme tomu tak 60x30cm. Pak jde debatovat o osvetleni atd. Berte ze treba ten kompakt - RG2.0 je celkem k nicemu, jen jako zdroj svetla. A ten 10.0 - tam je UV-B k necemu s primhourenim vsech oci dejme tomu maximalne do 20cm. (pokud uz tohle tak Reptile UVB 200). Takze v nejake odchovne pro mladata - budiz. Tady budou k tomu rozumne blizko jen malokdy. Byt tam vetsi zvirata, date jim 2 kompakty (UVB200) na misto ktere si oblibi (klasika udelat vyhrevne misto a k nemu i zdroj UV), tady vam prcek nekam zaleze a nema co potrebuje. Nebo rovnou tam dat slusnou vybojku. A agamky az budou mit aspon 30-35cm.