Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama Vousatá - nežere

Zdravím,
Vím, že to tu bylo a je pořád dokola, ale nevíme si už rady. Máme samce agamy vousaté, stáří 9 měsíců. Měří 42cm, váha 402g. Přestal zničeho nic žrát, už je to něco přes 3 týdny. Nevezme si vůbec nic co mu dáme, ani zelené. A to byl velký jedlík.Za tu dobu shodil zhruba 16g. Občas se napije. Jednou za den se nahřeje a pak zaleze do nejtemnějšího kouta a už nevyleze. Vybavení terária : Zářivka Narva biovital 21w, výbojka 50w s předřadníkem. A 35w halogenka. Teplota pod výhřevem 45°C. a ve studené části 26,5°C. Může to být pokus o zimování? máme být v klidu nebo navštívit veterinu? Díky moc za odpovědi.

Jak psal Luxifer, je v dobré kondici, menší půst mu absolutně neuškodí, má to na háku. :-) Odstínil bych ten tmavý roh přesunutím kořenu na střed (popřípadě bych ho vyndal a nahradil spíš úhlopříčně vedenou silnou větví s hrubou kůrou). Bodovku bych nasměroval více na střed, aby se ten teplotní gradient více naklonil k chladnému koutu, kde bych nechal vylézt teplotu na těch 27,5-28,5°C. Zkrátka více simulovat nástup léta. Klidně začněte i s venkovním sluněním. Potravu dál zkoušejte co nejpestřejší, ale nemusíte to lámat přes koleno, nic se mu neděje. ;-) Jinak nevím, kolik hodin denně svítíte, ale klidně můžete mít denní svícení třeba na 13 hodinách.