Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš královský

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně mláděte hroznýše královského. Dostala jsem malého hroznýš od kamaráda (on si koupil jednoho a dostal ho k němu). Jeho jedno oko bylo pokryté kůži - odhad byl špatný svlek a ze s dalším zmizí. Opravdu se tak stalo. Že včerejška na dnešek se svléknul, svlek celý a i z oka mu ta kůže zmizela. Jenže.... Zmizelo i oko :-( chci se zeptat, jak je to možné? Poranění už v době líhnutí nebo krátce po něm? Nebo nemoc? Je čilý, žere, zkoumá.... Jako by mu nic nebylo.

Děkuji za reakce

Dobrý den,
tak za prvé není zvykem, že by se dával had grátis jako nějaké akce 1+1..navíc je divné, že oko vypadalo až na kůži ze svleku normálně. Nemáte fotku jak to vypadalo předtím a jak to vypadá teď? Pomůže to zkušenějším odhadnout, určit, co to mohlo být.
Takhle jen polemizuju.. nemohl si ho při svleku o něco vypíchnout? ( ostrá větev, vyčuhující šroubek z tera ).
Každopádně bych navštívila veta na plazy.Aby zkontroloval jestli tam není zánět, jestli není třeba díru zašít, fakt nevím :)

Pokud oko zmizelo, zkrátka tam předtím nebylo. Silně imbrední chovy hroznýšů, ale i tmavek taková mláďata občas produkují. Obyčejně jsou taková zvířata buď za hodně levno, nebo právě k něčemu. Oko nezmizí jen tak a hadovi pochopitelně zůstane oko i v případě poranění.

Děkuju za odpověď. Jeste jsem se s tím nesetkala Pokud je ten náš jedním z imbredniho chovu, nám to nevadí. Má se čile k světu, zkoumá, žere.. jakoby mu nic nebylo, takže ani jemu o očividně nevadí. Je na "mazlení" nikoliv chov