Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký zdroj UVB PRO ŽELVU PARDÁLÍ?

Mám dotaz na zkušenější. Jaký mám použít zdroj UVB záření pro mládě želvy pardálí? Bude v teráriu velikosti 120 délky x 50 šířky x 50/60 výšky. Zvažuji pořídit Sera reptil sun heat UV-B/UV-A 130W. Nebo radíte zvolit nějakou kompaktní zářivku či trubici? Nevím, jestli ta výbojka nebude už moc zahřívat to terárium. Případně co používáte vy jako zdroj UVB? Díky za odpovědi.

nepíšete jak je velká, ale zdravé dost rychle rostou...

Případně co používáte vy jako zdroj UVB?

Ultravitalux 300W , nic lepšího není,ale do zavřeného tera NEVHODNÁ (hodně hřeje), ideální na želví stůl...
což bych pro pardálku viděl tak alespoň 2 x 1 m

Bude to prcek, teprve ho budu pořizovat. Zatím zjišťuju informace a připravuju terárium. Velikost terária je 120x60x60cm. Nejspíš budou želvy 2. Jako kvalitní zdorj UV záření mi bylo doporučeno ReptiEye 35w PAR30 s předřadníkem. Takže se to jeví jako reálná varianta.