Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík noční - začátky

Zdravím ,

dneska jsem si pořídil na Terrabazaru gekončíka . A rád bych se zeptal na pár věcí. Jestli mu něco v terárku nechybí :D ? Jak dlouho trvá takovému gekončíkovi než se aklimatizuje s novým prostředím a začne znovu jíst? A ještě nevíte na kolik let vypadá tenhle gekonek ( "Kája") ? Zapomněl jsem se prodejce zeptat a teď mi to vrtá hlavou. :D

Gekončík má v chladnější části terária 22 °C a topném kameni jsem teplotu neměřil.

Díky za radu.

https://scontent.fprg1-1.fna.fbcdn.net/v/t35.0-12/ 18471857_1328898493898271_1055974556_o.jpg?oh=c511 a5346c8c82b840fad11efaa44cbc&oe=591A1B14
https://scontent.fprg1-1.fna.fbcdn.net/v/t35.0-12/ 18471765_120332000755032174_1613783693_o.jpg?oh=73 1fe0e17be17ce9fd5ca90472aa59a6&oe=5918F4E5
https://scontent.fprg1-1.fna.fbcdn.net/v/t35.0-12/ 18493115_120332000767990995_1289958714_o.jpg?oh=c2 b98ec307768631466221a435b1caaf&oe=59191E3D
https://scontent.fprg1-1.fna.fbcdn.net/v/t35.0-12/ 939239_120332000750080443_82824886_o.jpg?oh=3edc98 5f4fb1c11cd91db681324ca2da&oe=59191B7D
https://scontent.fprg1-1.fna.fbcdn.net/v/t35.0-12/ 18516541_1328897673898353_1902409375_o.jpg?oh=1a2f 32e0e375d91aff07473ad5398047&oe=591948DB

Vždycky je dobrý znát i tu maximální teplotu - resp. aby měl možnost se vyhřát.

Když ho máte takhle v akvárku místo terárka (což není úplně ideál), tak jak máte zakrytej vršek? Nepodceňovala bych ho a rozhodně bych si dala majzla, aby se nevyškrábal v rozích a po kabelech nahoru.

V pořádku to není. Akvárium je vhodné pro ryby, případně vlhkomilné rostliny, ale rozhodně ne pro gekončíka. Odkryté akvárium nevětrá nijak slavně a Karel může zdrhnout. Když je zakryté "s menšími průduchy" nevětrá vůbec a Karel chcípne. Pořiďte mu opravdické terárium s větráním pod dvířky a větším ve stropě a Budete oba mnohem spokojenější. Usnadní se i manipulace v teráriu a zvíře nebude stresováno zásahy shora.

Teda nechci se zastávat akvárka pro ještěra, samo to vhodný není, jak už jsem psala výš. Ale zase z toho nedělejte kovbojku, už jste viděl gekončíka, kterej zdechl v akvárku? Zrovna gekončíci nejsou až tak nároční na větrání a v akvárku to na pohodu daj, když se vhodně vyřeší kryt. A stresový zásahy v případě skorodomestikovanýho gekončíka bych taky až tak neřešila. Jiná věc by byli třeba Coleonyxové nebo něco, co potřebuje vlhko, ale pro obyč gekončíka i to akvárko může být volba.

Díky všem za odpověď . Už mám pro něj vymyšleného něco lepšího jako kryt vršku.Ale ještě bych se chtěl zeptat. Jaké máte zkušenosti s tím , po jaké době si na vás gekončík kompletně zvyknul? Ze začátku mi to přišlo jako rychlá věc , když jsem si ho pochoval nechal se hladit ,byl v klidu a dokonce se i tulil.Nyní to už však jsou 4 dny co ho mám a včera mi přišel že se změnil.Když jsem ho chtěl pohladit , tak radši přeběhl na jiné místo ve výběhu.Jinak však už žere. Je chyba na mé straně a nebo je to čistě povahou "Karla" a chce prostě svůj klid? Všude jsem četl jak je to společenský tvor ale teď mě to zarazilo.

Díky za odpověď.

Pořídil jsi si plaza, nikoli kočku?
Potenciální kočku by jsi taky vrazil do skleněné krychle a přikryl víkem, když ji zrovna nebudeš hladit?
Gekončíky nechovám, ale mám doma v teráriu asi 17-18 letého samce Eublepharis M. (pokud si dobře vzpomínám), aby v klidu dožil.
Vzal jsem ho kdysi ze zrušené chovné skupiny E.M, klukovi jako zkoušku, zda také nepropadne teraristice. (bohužel nestalo se, tak se o něj starám já)
Již špatně vidí, hbitostí už taky zrovna nevyniká, ale v případě kdy ho potřebuji odchytit a vyčistit tera, tak útočí jako zamlada a na to jsem hrdý.
Nikdy jsem si žádné zvířata ať už v současnosti chované, nebo v minulosti chované, nesnažil naučit na "mazlení".
Je mi proti srsti, když vidím na různých videích například Phelsumy, Leguány, Pardálise aj., jak si vylezou na nataženou ruku a s "chovatelem sledují večerní pořady v TV"
Netrvrdím, že navyknout zvíře na přítomnost chovatele je špatně. Někdy naopak je to potřeba (chov hadů atd), ale mazlit se s nima????
Tyto zvířata patří do tera, které co nejvíce kopíruje jejich domovinu a klima a na mazlení si kup plyšáka.
Omlouvám se, že reaguji takto pobouřeně, ale kdysi se tady probíral chov a věci s tím spojené, ale poslední dobou to tady upadá, chovatelé již nijak zvlášť nepříspívají, zatímco se tady množí příspěvky typu "jak naučit chameleona na ruku" a na to navazují respirační problémy, stres a jiné neduhy.

Zas ono gekocici relativne "mazlove" jsou, teda v te rovine ze jsou zvedavi a nebojacni, sami si vylezou na ruku atd. Nejake nasilne tahani ven z terarka je samozrejme blbost, ale kdyz treba uklizim tak vetsinou vylezou z ukrytu a rychle zkoumat co se deje - necham je nekdy vylezt na ruku at vidi ten "velky svet venku". Zadny stres, libi se jim to - v rovine jejich "zvedavosti", a neberu zadneho ven na dele nez 2-3 minuty. Z me zkusenosti - tohle prijde u gekonciku s vekem, jak dospeji. Jsou odvaznejsi, zvedavejsi, prestanou se bat ruky. Tot cele.

(souhlas s tim ze to neni "plysak na mazleni", zadny plaz neni)