Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prime slunce - vadi?

Po prestehovani a seskladani bytu nam nezbyva jina moznost, nez umistit terarka s reginou a cenchrii naproti oknu, kam jde rano cca 3-4 hodiny prime slunicko.
Bude to hadum vadit, nebo je mozne, ze se naopak polezou vyhrat?

slunce samozřejmě nevadí - i v přírodě se had dostane na slunce :) Jde ale o teplotu v teráriu, aby se vám to celé nepřehřívalo. Veškeré vytápění, které máte, by vám měl hlídat termostat - aby ve sluncem rozpálené teráriu ještě netopila žárovka nebo kabel.

Pokud na terárko svítí přímé slunce, tak záleží na větrání té nádrže. U terárek s pletivovým vrchem to nevadí prakticky vůbec- pokud část nádrže zastíníš třeba papírem, aby tam zůstalo chladnější místo. U terárek kde je na větrání jen klasický perforovaný proužek ve stropě můžeš mít zvířata po hodině přímého slunečního záření mrtvá.