Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov mastomyší, jak začít

Zdravím všechny, chtěli bychom s přítelem chovat mastomyši, neb sbírka miláčků se nám rozrůstá a krmivo je drahé. Plánujeme klec na balkoně (sezónně, přes zimu nelze), a dva chovné páry, jak s nimi začít? Nebo stačí jeden chovný pár (prý mají mastomyši početné vrhy). Je třeba oddělit mláďata od dospělců?
Děkuji za rady, jak začít.

loading...

1. Nezacinala bych s parem, ale treba s triem.
2. Mladata je dobre po odstavu oddelit a idealne rozdelit podle pohlavi, pokud si chcete rozsirit skupinku, lepe funguje ponechani dcer namisto pridani cizich samic. Zalezi samozrejme na prostoru a pozadavcich na produkci.
3. Klec bych poresila tak, aby mela alespon dve steny kryte kvuli pruvanu/vetru/stinu na balkone.
4. Dobre je vcas obnovovat chovnou skupinu, tj. zrusit stare a ponechat nove.

Ahoj, koupil bych bedny T4 a dal bych tam 1samec 4samice. A bude mastomyší jak kvítí :D. A je lepší mít naky sklep nebo tak něco(balkon moc horko nebo zima), není občas jednoduché udělat dobrou skupinu (koušou,šmelcuji granule a pečivo z nudy)a když bude dobra skupina tak bych ji nerad na zimu dával pryč. Ale jinak hodně štěstí :)

Dekuji, sklep bohužel nemame :/, coz je velka skoda, ale musíme pracovat s tim, co mame. Uz ti naší 4 predatori lezou docela do penez, proto uvazuji o minichovu mastomysi... myslite tedy, ze balkon není vhodny? V byte to zrejem nepujde... skrz prostory, alergii.

Dekuji, 1. nebude problém.
2. produkce nemusi byt nijak vysoka, mame zatím 4 hady, z toho dva dospelce reginy a cenchrie, 3/4 rocni mlade contrictora a stejne starou gutku, prave pro ni mame největší problém shanet potravu. Takze bych nektere mysi nechala dorust a klidne zamrazila nebo primo skrmila dospělcům. Bude v tomto pripade stacit jedna klec + box na odstavy?
3. pritel je sikovny, poradi si. Staci kryti lepenkou nebo deskou? mame k dispozici mensi terarko, to by myslim také slo.
4. Přes zimu zrejem chov v byte nebude mozny, z duvodu alergie a prostoru. Na druhou stranu jsem cetla, ze mastomysi zdaleka nesmrdi tak, jak laboratorky... to se uvidi.

Záleží, kolik toho máte doma. Já mam cca 30 hadů a 10 beden. Více myší než masťáků. Nejlepší zkusit bednu myší a bednu mastomyší, druhou bednu na odstav. Stačí ti T3 bedny a skupiny 1,4. Uvidíš jak to na tom balkoně půjde. Řekl bych, že masťákům budou vadit chladný noci a myším velký vedra...

Dekuji, mame zatím 4 kusy - dospele reginu a cenchrii a 3/4 rocniho constrictora a gutku. Nevim, jak jinde, ale zde v aquazoo potkan 55,-, mysi uz jsou na první dva male, a zrovna cenchrie je nenazranek... a dost to leze do penez. Z duvodu ocekavaneho miminka se snažíme usetrit, co se da :)
Mysi uz nechci, alergie a smrad, u mastomysi jsem cetla, ze zapachaji vyrazne méně. Ale stejne to v byte nejspis nebude mozne.

Tak kupte jednu T4 a potkany. Samotný chov už je pak skoro zadarmo. Určitě se to vyplatí a navíc člověk má kam sáhnout a nemusí řešit, že někde není.Nemluvě o tom, že si vyberete potřebnou velikost. Do zimy si uděláte zásoby do mrazáku a na jaře zase koupíte skupinku.