Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejmenší druhy švábů - prosím o doporučení.

Zdravím, pro odchovy chameleonů a různé malé gekony bych chtěl chovat nějaký druh malého švába. Mám klasické dubie, cranifery a chystám se i na tartary. Chtěl bych ale ještě něco menšího (v dospělosti) než jsou tartary. Třeba kolem 1 max 2 cm. Je něco takového "chovatelného"? Díky.

Neni sice nic jednoduzsiho, nez zkrmovat nymfy misto dospelcu, nicmene - ano, existuji i mensi druhy svabu, treba Nauphoeta cinerea nebo Phoetalia pallida. Oboji leze po skle, obojim se da dobre krmit, oboji je velmi nenarocne na chov (oproti treba panchloram) a od obojiho muzu nabidnout nasadu (strajaka@seznam.cz). Variantou by mohl byt i rod Pycnoscelus, ale tam jsou nymfy leskle, kulate a extremne zahrabavaci.

Děkuji za tipy. Můžu se zeptat, věděla byste kde sehnat ten rod Pycnoscelus? Koukal jsem na nějaká videa a ten by snad neměl lézt po skle ani plastu. Což je pro mě důležité. Jeden jednoduší způsob než neustálé probírání a prosévání nymf je a o ten se právě snažím. Nejmenší nymfy zkrmuji úplným prťatům, pro odrostlíky bych chtěl něco kam můžu s kelímkem sáhnout a nabrat jen požadovanou velikost a ihned krmit... Díky.