Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python regius - výtok

Čaute, mám tříletého krajťáka, kterému se objevily dýchací potíže. Čas od času slyším výdechy (sípání). Kolem tlamy má takový černý mazlavý něco. V nejteplejším místě má 32°C, v chladném místě až 28°C. Co může značit onen černý mazlavý hentuch a jak jej popřípadě léčit? Pokavaď se jedná o hnilobu tlamy, je možnost samoléčení desinfekcí? Z důvodu nachlazení má vlhkost kolem 50%

Tlamu jsem mu nekontroloval, nikdy jsem se s tím u hadů nesektal a tudíž jsem neměl potřebu jim tlamu násilně otevírat.
Nachlazení není problém vyléčit, ale toho druhého se trošku bojím.

Díky moc za pomoc.

Chce to fotku. Jak dlouho ten problém má?
Černý výtok je špatný!
Může to být ale jen rašelina nalepená ve slinách. Potom by šlo o nachlazení. Zvýšit teplotu na 35°C hotspot - 30°C coldspot.

Druhá možnost hniloba tlamy tedy bakteriální infekce. Léčba antibiotika mikacin (1200kč-10x500mg) 2,5mg/kg iv nebo v lehčím případě inhalovat. 250mg/8-10ml. Teplotu stejně zvýšit jak píšu výše.