Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kniha naučná - hadi

Ahoj,

Neznáte prosím někdo dobrou naučnou knihu o herpetologii zaměřenou především na hadí osazenstvo? Zaměření není podstatné, aktuálně mám všehochuť a chci dostat co nejvíc informací. Rád bych se však dozvěděl o anatomii a hadích smyslech z pohledu profesionála, nadšence. Prostě funkcionalitu celého těla :-) Vzhledem k tomu, že chci do budoucna (až k tomu dospěji) chovat i jedovaté druhy, může být kniha zaměřená i na ně.

Děkuji moc za návrhy ke čtení :-)

Knih je opravdu hodně a je asi zbytečné jmenovat - ať už v českém jazyce a nebo v cizích jazycích. Osobně mám doma o plazech cca 30 kg knih :) K tomu je navíc Internet také opravdu skvělý zdroj informací (za předpokladu že člověk umí přefiltrovat)

pokud se chceš dozvědět co nejvíce, angličtina je základ.
Tady si vyber dle svého gusta: hadi.htm

Někdo holky, jinek vdolky.. Já osobně mám rád třeba Terralogy. Člověk si prolistuje, co všechno kde žije a na internetu pak s tím může hodně najít. Super fotky, konkrétně třeba ti jedovatí hadi jsou pecka (už aby vyšla Jižní Amerika)

za mne české z poslední doby třeba Plazi - Fauna ČR, Moravec a spol.
https://www.kosmas.cz/knihy/202001/plazi-fauna-cr/

jinak v té angličtině toho je opravdu hodně - takže jakmile se člověk začne profilovat nějakým směrem, vybere si. Německy bohužel příliš neumím