Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov Chelydra serpentina

Zdarec, již delší dobu sleduji se zvýšeným zájmem příspěvky a články o kajmance dravé. Většinou jde pouze o obecné informace. Pár fotek se oběvilo i tady. Bývá poměrně často nabízena na burzách a v inzerci, navíc za dobrý peníz. Nikde jsem ale nenašel podmínky chovu. Máte s nimi (chovem) nějaké zkušenosti?

Misku ze substrátem asi ne, údajně mají tendence se zahrabávat a setrvávat zahrabané v substrátu a navíc, by to jen tahala do vody. Stačí kámen, kořen, korková kůra. Je docela dobře možné, že zůstane plachá a vyhřívat se nebude nebo ji při tom nepřistihnete.

Zdravím, chci své kajmance pořídit akvárium, tak bych se rád poptal na pár tipů.
Jak vysoké by jste akvárium doporučovali? Nějaký tip na externí filtr? Jak řešíte ukotvení hadic externího filtru aby je želva nevyhodila ven?

A ještě jedna, co vaše kajmanky a zelená strava?

Díky za odpovědi

Já mám akvárko vysoké 30 cm, ale vodní sloupec tak 15 cm. Nezdá se mi, že by to těch plných 30 cm vydrželo. Výrobce tvrdil, že ano, ale už teď je průhyb čelního skla značný ( rozměry jsou 110 x 70 cm) celá nádrž je usazena v "bedně" z lamina s plexisklovou čelní stěnou, takže želva nemůže utéct. Když se postaví na "vysokých nohách" nebo se opře a postaví na zadní dosáhne opravdu vysoko. Filtr nemám - kýbluju. Externí filtr musí být pod akváriem, resp. strop filtru musí být pod úrovní hladiny - akvárko mám cca 4 cm od země, takže toto nehrozí. Zde radit nemohu - snad jen - vlepit do nádrže nějakou perforovanou přepážku s většími otvory, kterými by proudila voda a do ní hadice umístit. Teď zvažuji plastovou nádrž na stojanu i s filtrací, ale to je hudba budoucnosti. Jinak moje kajmanka sežere všechno. Ze zeleného okřehek, čínské zelí, kapustu, pampelišku (i květy), růžkatec. Nemá s tím sebemenší problém.

Zdravím, kajmanku mám 6-tým rokem od prtěte. Filtr jsem ze začátku zkoušel vevnitř, do externího se mi nechtělo jít, ale to zlikvidovala do druhého dne, tak jsem se na to vykašlal a odsávám nečistoty a pak taktéž kybluji. V současné době mám akvárko vysoké těch řádově 30 cm, ale překryté poplastovanou mřížkou, aby nevylezla, bo jí už je kus. Zelenou stravu jsem více méně nezkoušel, krmím vším z přebytků - myši, potkani a dále kuřecí a krůtí krky, kuřecí srdce a nebo žaludky. od května +- je do září venku na zahradě. Zde je méně žravá, přičítám to obecně chladnější vodě, ale to je můj subjektivní názor.

Diky :-) Zkusim napsat vyrobci akvarii jak slozite by bylo vlepit do rohu sklenenou prepazku s otvory, respective jak slozite je ty otvory vytvorit. Akvarium bude na osb podstavci, pod nim filtr. Kyblovani je sice moznost, ale casto byvam par dnu z domu, a kdyz se zelva vyprazdni, je to hruza :-D

Moje zelva zelene vubec nechce, ale musim ji nejak presvedcit, je dost tlusta a vegetarianska vlozka by ji prospela.

Já krmím hodně opatrně - dostává většinou, co nesežerou hadi, ale když takto dostane 3 myši, tak má potom klidně týden půst, odčas jí donesu nějakou tu rybku, žížaly, hmyz - maso (svalovinu) ani vnitřnosti nedávám. Dávám sépiovku, tu žere normálně a to zelené. Možná tím, že je ta vaše často krmená a jak říkáte tlustá, je tím pádem i trochu rozmazlená.

A k té přepážce - já vytvořil přepážku nalepením proužků skla nad sebe a nechal mezi nimi pár mm mezery, ale asi by bylo třeba vymyslet to tak, aby to kajmanka nepochopila jako žebřík )) Navíc v mám případě šlo o akvárko 50X30X30. Teď jsou v něm žebrovníci. Taky se dá použít nějaký perforovaný nerez nebo nerezové síto.

Dobrý večer všem.
Chtěl bych se zeptat jaký kdo používáte filtr do akvárek u kajmanek? Ať už u mláďat nebo u větších želv...? Předem děkuji za odpovědi a případnou inspiraci...
Momentálně mám želvu necelý rok starou (cca 100g) a filtr exotera do 80 l (jediný, který mi nabídli v akvaristice, co funguje při nízké hladině vody)