Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov Chelydra serpentina

Zdarec, již delší dobu sleduji se zvýšeným zájmem příspěvky a články o kajmance dravé. Většinou jde pouze o obecné informace. Pár fotek se oběvilo i tady. Bývá poměrně často nabízena na burzách a v inzerci, navíc za dobrý peníz. Nikde jsem ale nenašel podmínky chovu. Máte s nimi (chovem) nějaké zkušenosti?

A k té přepážce - já vytvořil přepážku nalepením proužků skla nad sebe a nechal mezi nimi pár mm mezery, ale asi by bylo třeba vymyslet to tak, aby to kajmanka nepochopila jako žebřík )) Navíc v mám případě šlo o akvárko 50X30X30. Teď jsou v něm žebrovníci. Taky se dá použít nějaký perforovaný nerez nebo nerezové síto.

Dobrý večer všem.
Chtěl bych se zeptat jaký kdo používáte filtr do akvárek u kajmanek? Ať už u mláďat nebo u větších želv...? Předem děkuji za odpovědi a případnou inspiraci...
Momentálně mám želvu necelý rok starou (cca 100g) a filtr exotera do 80 l (jediný, který mi nabídli v akvaristice, co funguje při nízké hladině vody)