Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umístění želv do venkovního výběhu

Prosím Poraďte.Ahoj lidi,mám dvě želvy mapové.Chtěl bych se zeptat,jestli mohu umístit želvy ven.Želvy jsem si koupil o vánocích 2007.Už mají zhruba 11 cm.Voda venku má 18 stupňů.Mohu je tam nechávat i přes noc??Nerad bych jim nějak ublížil.U mě je želva na prvním místě.Prosím kdo má nějaké zkušenosti poraďte.:-|:-|
[http://img517.imageshack.us/img517/3249/p1060653oo6 .jpg]
[http://img149.imageshack.us/img149/7280/p1060651zk9 .jpg]
[http://img233.imageshack.us/img233/4899/p1060650eg8 .jpg]

já vím,ale zatim mají málo centimetrů a nevím,jestli bych je na podzim nasel než bych je přenášel domu.plánuji to až tak tak za dva roky,to bude zabírat vodní plocha tu první část výběhu,což bude 1,5mx1,5m.jen jsem si nebyl jistý,jestli snesou někdy i 16 stupňovou vodu,když doma mají 24 stupňů.asi to bude tím,že je ta vana v zemi moc děkuji,pokud má ještě někdo nějakou radu moc to uvítám

Určitě je tam už dej, ať si to užijí, já mám venku i menší želvy a jsou ok.
Akorát pozor na útěky, na ty jsou mokrý želvy dost dobrý. Zrovna v úterý mi starostová donesla jednu, jestli prý mi neutekla, že ji někdo našel u hospody a donesl na úřad. Nechápu ::) jak 14cm želva přelezla 50cm betonovou stěnu, vylezla 3 chody ze skleníku, našla díru pod brankou a nakonec se nechala chytit o 1/2km dál. ( to je taky důvod proč nechovám jedovatý hady);-)

moc děkuji za odpovědi,zítra je tam dám.čekal jsem,jestli mi to někdo zkušenější co se týče želv schválí.ještě bych měl otázku,do kdy je tam můžu nechat.neměli by se nijak dostat ven,kolem do kola,i vrch výběhu je opatřen pletivem.pletivo jsem dal i 30 cm pod zem,takže je snad vyloučené i podhrabání.ještě jednou moc děkuji

Jednu Trachemysku jsem viděl tři roky přežívat v Liberci v rybníku, kam stéká studený potok z lesa. 20°C tam voda má málokdy a vypadá to, že želvě tam nic nechybí. Letos jsem jí tam neviděl, ale to neznamená že chcípla. Slyšel jsem, že jí občas vytáhli rybáři na háčku, tak jí třeba někdo odnes pryč. Je to už vyšší lokalita, takže jsou tam i kruté zimy a léto je tam dost krátké a přesto tam v pohodě vegetila. Jen bych jí být tebou udělal tu vodní nádrž větší. Bude mít větší tepelnou setrvačnost a teplotní rozdíly se tím trochu zmírní.

mají zatím zhruba kolem 11 cm.plánuji zvětšení nádrže,ale zatím se mi to zdálo zbytečné.později tak asi za dva roky budou mít nádrž 1,5 x 1,5 metru.zatím je to jen zakopaná stará plechová vana.ještě by mě zajímalo kolik asi by mělo být hlíny na dně,aby se mohli zahrabávat.zatím jsem také nepřišel na to,jak kontrolovat,kolik toho jaká želva sežrala,protože jak víří tu hlínu na dně,tak je voda většinou kalná.ještě bych měl jeden dotaz,mám dávat želvám stále vitamíny v kapkách,i když jsou venku a mají přírodní slunce???
[netqw2.jpg]

mám dávat želvám stále vitamíny v kapkách,i když jsou venku a mají přírodní slunce???

Pokud mají mimo slunce i kvalitní stravu tak nemusíš.

kolik asi by mělo být hlíny na dně,aby se mohli zahrabávat

Zrovna hlína se mi nezdá jako vhodná na dno a krom kožnatek se želvy moc nezahrabávají. Želvy se zpravidla zdržují v úkrytech na mělčině do 20cm . Já umisťuji do nádrží děrované koše na pěstování leknínů ve kterých mám zasázenej orobinec kterej želvám odolává a v jehož kořenech se skrývají.