Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na Robimause (a nejen na něj) - granule Teraline Rodent od fy. Tekro

Firma Tekro vyrábí granule Teraline Rodent a uvádí spolupráci s firmou Robimaus a Pražskou ZOO. Chci se zeptat robimause, pokud bude schopen a oprávněn odpovědět, v jaké rovině tato spolupráce probíhá a zda nemá indicie, že by tyto granule mohly být závadné. Donesla se mi totiž informace o jejich toxicitě z dvou nezávislých zdrojů, tak se snažím sehnat co nejvíce podkladů.
Případně prosím i ostatní, pokud mají nějaké zkušenosti s těmito granulemi, aby je zde uvedli.

Dobrý den,
reaguji na váš dotaz ohledně krmení pro hlodavce. Toto krmivo jsme testovali v první polovině roku 2005. S tímto krmivem jsme od začátku měli jen dobré zkušenosti, jak při chovu tak odchovu myší i potkanů. S tímto krmivem krmím i v současné době a nemám žádné indicie,že by bylo závadné. Pokud by jste měl ještě nějaké dotazy, ozvěte se. Robert Javorský

Díky za reakci,
já těmito granulemi krmil mastomyši cca 3 měsíce (jeden pytel) a ke konci se mi začalo stávat, že myši požíraly nejen holata, ale i 3-4 týdenní mláďata. A to většinou až druhé vrhy. Trochu mě to znepokojilo, navíc kolega měl podobné problémy. Ke krmení přidávám jablka, tvrdý chléb, mrkev atp. Potkani na Tekru jedou výborně, ale ty mastomyšky mě dělali hlavu. Teď jsem přešel na granule od regionálního výrobce (krmí nimi olomoucká veterina a snad i ZOO) a zatím bez problémů. Proto jsem vznesl dotaz. Díky za reakci, budu nadále sledovat. Jednu skupinu myší krmím nadále Tekrem.

Dobrý den, u mastomyší je s tímto krmivem u nás jiný problém a to že vždy granule rozkoušou a májí je nastlané pod sebou. Dávám ji ho jen takové množství které spotřebují ihned. Jinak mám v krmítkách u mastomyší tvrdý chléb a granule dávám jen jako doplňěk. Takto chovám mastomyši více jak 15 let a odchovávám bez problémů. Robert Javorský