Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiliqua scincoides Scincidae - Tilikva obrovská

Ahoj,uvažuji o koupi tohoto krásného scinka a zdá se mi že na internetu toho o nich není moc..tak by mě zajímalo jestli je mezi vámi někdo kdo je chová,někdo kdo by mi poradil něco o chovu,podmínkách,jejich chování a zda jsou v ČR také odchovy nebo jen dovežená zvířata na které narážím ve vetšině nabídkách.

loading...

Nedávno jsem si pořídil 1,2 adultních Tiliqua gigas gigas, pán který mi je prodával, říkal že odchovy měl a i jsem zahlédl několikrát nabízet v inzerci mládata T. scincoides, takže odchovy se určitě dají sehnat.
Krmím je 2x týdně převážně hlemýždi a oblovkami, občas sladké ovoce, kuřecí maso, holátko atd.. Jedná se o větší druh, tak
je mám v terárku 150dx60šx60v, podklad - půlka dna jsou bukové štěpky a druhá půlka rašelina a na ní položené pláty mechu, ten rosím 1x denně. Pod žárovkou mají teplotu cca 38 stupnů. Obsáhlé stránky o tiliquách v angličtině jsou zde:
bluetongueskinks.net

Moje tiliqui jsou klidní pohodový jedinci.
[tiliqgm5.jpg]

nejsem sice až tak zkušená chovatelka,ale své Tiliqui krmím z 60ti% šneky (chovám si oblovky)a jednou za 14 dní dostávají holata je to jejich přirozená strava,potom banány a sladké ovoce...co se týká kočičích konzerv obsahují většinou jen 4%masa také jimy krmím ale jen zřídka.

Zdravím ať nezakládám nové vlákno .Nečeká někdo ze zde přítomných chovatelů letos mladé tiliqua sciknoides ? dal jsem si je jako letošní teraristický cíl ale v inzerci a na burzách narážím spíš na dospělé kusy.A já si chovance radši piplám od mala.

Nechcem zakladať nové vlákno, tak to dávam sem. Mám možnosť kúpiť tieto tiliqui a chcem počuť názor skúsenejších. Zaujímalo by ma hlavne, či sa dá podľa týchto fotiek určiť pohlavie a tiež poddruh. Od predávajúceho mám info, že sa jedná o Tiliqua scincoides scincoides, vek dva roky, mala by tam byť jedna samica (fotky TS-101-103). V lete bol videný pokus o párenie. Ak je to samica, tak tie dva kusy by mohli byť samce. Môžete sa mi k tomu vyjadriť? Vopred ďakujem za všetky použiteľné odpovede :-)

Ahoj
Řek bych že jde opravdu o nominátní T. scincoides scincoides, případně o formu Irian Jaya nebo křížence těchto dvou poddruhů či forem (ono i Irian Jaya je dle některých názorů kříženec T. scincoides a T. gigas...). Jinak co se týče pohlaví u tilikev, tak jsou tu zkušenější - třeba Aurifer, nebo Drobek. Osobně bych řekl, že samice je i ta poslední v sérii fotek. Rád se ale nechám sám poučit od zkušenějších... Určitě do nich jdi, vypadají moc pěkně.

Ahoj, mám dotaz. Máme už téměř dva roky tilikvu. Před necelým měsícem jsme se přestěhovali a chápu, že týden byla uražená a vystreslá, tak byla zalezlá. Pak začala pomalu vylézat a všechno bylo dva týdny v pořádku, vyhřívala se a lezla po terarku. Pak po dalších dvouch týdnech jsme si pořídili dvě štěňata a od te doby, cca týden a kousek, ne a ne vylézt. Je pravda, ze předevčírem se svlekala, ale driv nikdy kvůli svleku mebyla zahrabaná. Když jí dám jídlo, tak něco malo sni s zase zaleze. Může to být tím, že cítí štěňata nebo stale ještě stres ze stěhování?

1875 Fotky jsou tam z lonska, ale nic se nezmenilo. Teploty od 36 pod uvb vybojkou az po nejakych 27 - 29 na druhe strane teraria. Vodu menim kazdy vecer, aby pres.noc odstala, krmim kazde dva az tri dny smes zeleniny, ovoce a masa, sem tam nejaky hmyz, zizaly a sneky. Rosim ob den vetsinou na noc a kazdy den porosim samotne kvetiny na listy. Na zahranicnim foru mi potvrdili, ze spatne snaseji stehovani, ze u nich jim trvalo par mesicu, nez vse bylo jako driv, tak ze mam byt trpelivy.