Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiliqua scincoides Scincidae - Tilikva obrovská

Ahoj,uvažuji o koupi tohoto krásného scinka a zdá se mi že na internetu toho o nich není moc..tak by mě zajímalo jestli je mezi vámi někdo kdo je chová,někdo kdo by mi poradil něco o chovu,podmínkách,jejich chování a zda jsou v ČR také odchovy nebo jen dovežená zvířata na které narážím ve vetšině nabídkách.

Zdravím ať nezakládám nové vlákno .Nečeká někdo ze zde přítomných chovatelů letos mladé tiliqua sciknoides ? dal jsem si je jako letošní teraristický cíl ale v inzerci a na burzách narážím spíš na dospělé kusy.A já si chovance radši piplám od mala.

Ahoj, mám dotaz. Máme už téměř dva roky tilikvu. Před necelým měsícem jsme se přestěhovali a chápu, že týden byla uražená a vystreslá, tak byla zalezlá. Pak začala pomalu vylézat a všechno bylo dva týdny v pořádku, vyhřívala se a lezla po terarku. Pak po dalších dvouch týdnech jsme si pořídili dvě štěňata a od te doby, cca týden a kousek, ne a ne vylézt. Je pravda, ze předevčírem se svlekala, ale driv nikdy kvůli svleku mebyla zahrabaná. Když jí dám jídlo, tak něco malo sni s zase zaleze. Může to být tím, že cítí štěňata nebo stale ještě stres ze stěhování?

1875 Fotky jsou tam z lonska, ale nic se nezmenilo. Teploty od 36 pod uvb vybojkou az po nejakych 27 - 29 na druhe strane teraria. Vodu menim kazdy vecer, aby pres.noc odstala, krmim kazde dva az tri dny smes zeleniny, ovoce a masa, sem tam nejaky hmyz, zizaly a sneky. Rosim ob den vetsinou na noc a kazdy den porosim samotne kvetiny na listy. Na zahranicnim foru mi potvrdili, ze spatne snaseji stehovani, ze u nich jim trvalo par mesicu, nez vse bylo jako driv, tak ze mam byt trpelivy.