Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájení Chameleona jemenského

ma smysl porizovat chamikovi vodopad na piti?rosim mu terarko ale myslim ze se takto moc nenapije,a misky svodou si ani nevsimne a rucne ho napajet taky nechci aby si nezvzkl.bude pit s toho vodopadu?nemam s tim jeste zadnou skusenost tak bych potrebovala poradit diky i za jine napady
[mod]Změna předmětu, původně: piticko... (Melda)[/mod]

Ahoj,
myslíte, že se chameleon naučí ještě pít z misky, když jsem ho na to nenaučila od začátku?Mám ho od dubna jako 3měsíčního.O vodopádu jsem taky přemýšlela, hlavně kvůli zvýšení vlhkosti.Vidím to u agamy kde mám misku s vodou na koupání a vlhkost tam má výšší.A rosím je stejně často.A navíc se chamík bojí když rosím.Tak myslíte, že vodopád je k chmamíkovi zbytečnost?

Mrknete na fotky z Jemenu, vzdyt to je skoro poust

Souhlasím s Redem, nicméně v centru výskytu jemeňáků je průměrný roční úhrn srážek až 2000mm! Jen pro info, např. v Brně to je 580mm. Nejvíc v ČR je prům. roční úhrn na hřebenu Jizerských hor a Krkonoš (přes 1700mm). Ale dost se tam střídají různá období dešťů a sucha.
Já rosím kalyptrátovi jendou po ránu asi tak 4x tejdně s tím, že mělkou mističku s vodou má k dispozici pořád.

Moji chamici od malička odmietali pit vodu z misky ja si myslim ze je dobre ich napajat rucne pomocou PIPUTY aspon mas dobri prehlad kolko toho vypije a mozes takto aj dobre a presne davkovat vitaminy.Samozrejme je to hlupost robit ak mas desiatky chamikov to by zabralo moc casu,ale ak mas jedneho-dvoch tak je to v pohode ras za dva dni staci ja to mozem len odporucit;-)