Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klapavka obecná

Přeji dobrý den, 8 let chovam KLAPAVKY OBECNÉ překrásné malé a dravé želvy vodní, mam 2 samce a jednu samici, bohužel když jsou malinkaté tak není možné poznat pohlaví.
Můj dotaz sháním nějaké chovatele odkazy adresy z celé republiky atd. prostě vše co se týká kalpavek.
Děkuji

loading...

Buď klidný/á, pohlaví nerozeznáš prakticky u žádné malinké želvy. Jinak k tvému dotazu, bohužel nemám žádné konkrétní odkazy, ale doporučuji na vyhledávačích Googlu (nebo Seznamu, Atlasu,...) zadat vědecké rodové názvy klapavek - Kinosternon nebo Sternotherus a určitě vyjede dost českých a především zahraničních odkazů na zmíněné želvy.

ěkuji všem za odpovědi
Moje násleující dotazy jsou: :-D
Pokaždé když je skusím dát dohromadym tak na sebe útočí i když je dam do ''neutrálního akvária''
mam sehnat ještě nějakou novou krev?
Proč se nesnesou?
Co stím mam dělat?
Děkuji mnohokrát :-)

Moje nemcina taky a presto jsem se snazila na nemecke forum neco vymyslet, rozumeli mi a odpovedeli. Nesmis se stydet ;-) Pokud se chces zeptat proc na sebe utoci, tak neco jako why do my stinkpots attack each other? Stinkpot je jak rikaj druhu Sternotherus odoratus. Nevim to jiste, ale rekla bych, ze je to neco jako smraďoch :-D Pokud tvoje dotazy nebudou met desitky vet, muzu ti to prelozit. V casti "kolik ceho chovate" je u Klapavky obecne cislo 64. Tzn, ze jich maj lidi chodici na forum dohromady 64. Hezke cislo.

Podle toho co píšeš v úvodu, tak máš špatný poměr zvířat. Dva samci na jednu samici je zabijácká kombinace. Samci odorátů jsou agresivní pořád, je to jejich normální chování. Já je chovám v poměru 1 samec na 5 samic v akvateráriu, kde je hodně úkrytů. Takhle se jeho agresivita rozkládá na víc samic a jde to. Druhou možností je chovat samce odděleně a dávat je dohromady jen na chvíli na páření. Jeden můj kamarád má teď navíc 4 dospělé samice, tak pokud bys měl zájem dej sem svůj email a já ti na něj pošlu kontakt.

Pár fotek mých mláďat jsem hodil sem: http://forum.bambusy.info/viewtopic.php?pid=1186#p1 186

Děkuji za informace.
Já mam spíše opačný problém starší samice napadá mladšího samce :-[
Ty mladý jsou krásný taky si jeještě takové pamatuju :)) to byly ňuňáskove, teď trhají holata :-D jak staré má ty samice?
Když dam k jednomu samci jednu samici bude to tak akorát? Nebo agresivita bude stejná?
Jinak díky
EMAIL o-bokuvka@fujikiko-fkc.cz

Těžko říct co to udělá. Asi to chce zkusit různé kombinace. Já to řešim těmi úkryty a šutry v akvaterárku. Občas vidim nějakou, že si vyleze z vody ven a sedí na šutru než se situace uklidní. Spíš se mi napadaj při krmení. Na druhou stranu nemaj nikdy nějak vážná poranění, spíš je samec hryzne do nohy a trochu je prožene. Ale jednou jsem situaci podcenil a velkej samec mi menšího odrovnal.

Dnes, 10.8.2007, jsem na Jugoslávské v Brně koupil snad 1,2.
Velký výběr z mnoha 2 až 3 cm mládých.
Sám překvapen, jaký houf jich tam měli...

Již delší dobu sbírám všechny info, ale je jich poskrovnu,
když odmyslím tu všeobecnou omáčku...

Všem prima zábavu s odorátkami.

nováček

Ahoj mam dotaz.vcera jsem si koupila ve zverimexu malinkou klapavku,bohuzel mi nikdo nedokazal poradit,jak se o ni starat,aby mela k zivotu vse ,co potrebuje.Diky tvym fotkam jsem zjistila,jakou zelvicku teda mam.Jeji velikost je 2,5cm.Nevim ani jak je zhruba stara.Muzete mi prosim poradit na muj mejlik sojka.daja.cz@centrum cz.?Aspon to nejdulezitejsi.Dekuji

To u mě se u nich množí hejno pavích oček. Dokonce tam mám samce barevnější a samice větší než v normálním akváriu. Připisuji to masité stravě. Jak tam hodím žrádlo paví voka se po tom vrhaj jak splašený. Jinak je tam vůbec nekrmím. Žijou z toho co zůstane po klapavkách.

Zrovna dnes se mi vylíhla další klapavka. Vyfotil jsem ji pro porovnání se samicí. Je to fakt prcek.

[http://bambusy.info/img/uploaded/Sternotherus-odora tus-26102007-01.jpg]

[http://bambusy.info/img/uploaded/Sternotherus-odora tus-26102007-02.jpg]

Ahoj, jsem tu nový. Před 4 měsíci jsem pořídil klapavku pižmovou a postupně vychytávám chov. Kupoval jsem ju v Brně v Tescu na Vídeňské. Doteď jsem nikde nenašel, jak dlouho mě klapavka bude žít. Respektivě jeden odkaz hovořil o až 15 letech a jedna tenká drahá knížečka hovořila o 40 až 60 letech. Nevíte, jak to je? A dál by mě zajímalo, co máte na dně aquárka. Já tam měl dno, jak pro rybyčky, ale teď na radu kolegy to předělávám, nechávám tam jen pár větších šutrů a jinak nic, kromě souše z uměloviny. A můžete se podělit ani o jídelníček? Zezačátku jsem dával kombinaci filé, granulek a sušených červů, teď jsem objevil vajíčko, chystám se na syrový kuřecí a vepřový maso. Ptám se proto, že jsem teď koupil sušený ryby a krevety pro kočky, ale někde jsem teď vyjeveně četl, že jsou to sušený nesmysly??? Díky za odpovědi.

jak dlouho mě klapavka bude žít

tak to záleží jak se o ni budeš starat, ale při dobré péči i těch 40-60 let .
Na dně taky u žádných želv nic nemám.
A o jídelníček se fakt podělit nemohu - sám mám málo.:-)
Ale nejlepší je co nejvíce přirozená potrava: žížaly, celé ryby - nejlépe čerstvé, maso kuřecí nebo hovězí. NE VEPŘOVÝ !!!
Filé, granule, sušené krevety jen jako doplněk.
Při krmení masem je nutné přidávat vápník a vitamíny.

AHOJKY, pred 3 dny jsme si poridili malinkou klapavku a dali ji do akrvarka, vsechno v pohode, vypada stastne ale nemame filtraci. Někde píšou ze potreba neni, a někde zase že je filtrace nutnost. Co teda? Muzete mi poradit nejakej dobrej ale ne moc drahej filtr, nebo lze do vody neco pridávat, aby se tolik nespinila, spise se zakaluje. Díky moc za odpoved :-):-)

Díky moc za odpoved:) tak sem koukala na ty filtry,a nasla sem toto:
http://www.kralovstvi-zvirat.cz/katalog/akvaristika /akvarijni-technika/hagen-odkalovac-easy-clean-mini a nebo tohle http://www.kralovstvi-zvirat.cz/katalog/akvaristika /akvarijni-technika/hagen-filtr-elite-stingray-15 . Co myslite ze bude lepsi?? A jeste se chci zeptat na to odstranovani zbytkům a trusu, to jidlo staci teda vylovit, kdyz ho nesni? Zda se ze zelvicce ta mirne zakalena voda moc nelibi, moc neplave a jakmile ma cistou tak je cela stastna a plave si :) ale preci nebudu vodu vymenovat kazdy den. Zatim papa

To jsou jen takový naleštěný kravinky, to první není filtr, ale odkalovač, místo toho stačí kus hadice a to druhý sice je filtr, ale nic extra, nemá prakticky žádnou filtrační hmotu, je lepší použít nějaký běžný akvarijní motůrek (pumpu), který stojí už od 200 Kč, a běžný filtr (plastová trubka + "molitanový" blok), taky v řádu stovky a jedna delší hadička na propojení pumpy s trubicí filtru za pár desetikorun, celkem se určitě vejdeš do 500 Kč. V tom molitanu se vytváří užitečné baktrie, které pomáhají biologicky čistit vodu + se čistí mechanicky a pokud trubička filtru bude až nad vodou, tak profiltrovaná voda padá na hladinu, čeří ji a provzdušňuje. Pak stačí občas molitan propláchnout a lehce vyždímat pod tekoucí vlažnou vodou a potom zase maká, jak má. Ještě lepší je vnější, zkrápěcí filtr, ale to je zbytečně složité, i když i tyto se dají sehnat za pár stokorun.

jojo ma:) ale to akvarko je uz od vcerejska. Akorat sme si vsimli ze ma na hlavicce a na obou tapinkach bili skvrnky. To na ty hlave mela uz kdyz sme si ji privezli, vsimli jsme si toho az o den pozdejc. Vypada to divne neco jako plisen nebo tak, nevite co to je?? Z nasi vody to nejspis nebude protoze to mela uz kdyz sme si ji privezli. Ale na tech tlapkach se ji to udelalo az dneska. Bojime se ze s ni neco je :(

aby som nezakladala novú tému, dám sem zopár otázok :-)
chcem sa spýtať aké dno máte pri klopavkách, rozmýšlam nad hrubším pieskom spolu so štrkom - tam kde budú rastliny, ako je to s čistením, často som pri korytnačkách videla väčšie kamene, nie je to nepraktické, nezapadáva za ne potava??
vydržia pri klopavkách dáke druhy slimákov, vedia zlikvidovať aj piskorky?
sú dáke rastliny, ktoré im viac chutia a dlho ako okrasa nevydržia? :-) mám v akvárku zopár pekných lekien, limnophily, rotaly, jávsky mach a pogostenmon, môžem ich použiť aj ku klopavkám?
nevadí im silnejší prúd z filtra?? rozmery akva budú cca 80x45 výška hladiny 10-20cm, menšia plošinka/vraj sa až tak rady neslnia/, dáke pancierníčky/al.prísavníky/ na upratovanie a zopár gupiek na rozptýlenie a športovanie korytnákov/tých chcem 2-3ks, nebude to veľa na tie rozmery?/ chcela by som vyskúšať čerpadlo EHEIM 1212 Powerhead a na to nasadiť molitan, skúste mi poradiť niečo vhodné..
za odpovede vopred ďakujem :-)

Plže mají rady, ja je nekdy krmil malyma plovatkama. Piskořky jsou aktivni v noci, tak je klapavky moc nezredukuji. Z rostlim jsem mel kryptokoryny a nezrali je vubec.
S Ancistrusi se daji chovat bez problemu, ostatni rybky obcas prijdou k uhone- zvlaste nektere klapavky jsou super rybari.
Substrat jsem mel ricni pisek a byl jsem spokojen, esteticky to vypada o hodne lepe nez hole dno. To je ale asi nejpraktictejsi.

ďakujem za info :-)
bola by som rada keby dáke rybičky vydržali, dávnejšie som chovala gupky a zdá sa mi, že sú to také "nezmary" a ak by mali dosť úkrytov a hlavne na hladine plávajúcich rastlín, tak by to mohli zvládnuť.. a o redukciu nech sa starajú korytnačky :-)
piskorky mi v akva pekne čistia a prevzdušňujú dno, tak by som ich chcela využiť, nebudú ich cez deň vyhrabávať zo štrku? dokážu aj mláďatá klopaviek rozhryznúť ich pevnú ulitu?

stačí na vyhrievanie obyč.stolná lampa so žiarovkou 45, prípadne 60W, tak aby svietila hlavne na plošinku a sčasti na akva kvôli rastlinkám?
ako je to s UV, vraj ho klopavky až tak veľmi nepotrebujú a ani sa veľmi nevyhrievajú.. aké s tým máte skúsenosti?
našla som zaujímavý článok - viewtopic.php

Ta lampa takhle stačí. Moje klapavky se vyhřívají velmi málo a pod lampu moc nelezou. Zda to bude stačit rostlinám poznáš časem. Pokud ne, vždycky se dá přidat další zdroj světla. UV osobně u nich neřeším, dodávám jim vitamíny v želatinové směsi.

Pokud jde o ten článek, tak mi přijde ok, akorát jsem rozpačitý, že tam autor píše, že mají tak málo světla, že tam ani stínomilné rostliny nerostou. To mi nepřijde úplně dobře. Držet je ve tmě mi nepřijde optimální.

Ahoj lidicky mam nadhernou klapavku , žije s Tlamovcema , Ancistrusama a Thajskýma přísavkama. Je stara asi 1,5 roku. Vcera jsem ji poprve videl jak potvora čapnul přisavku thajskou za ocas , chvilku trvalo nez jsem ho donutil ji pustit. Ale pujstila a rybicku jsme zachranil.

Proc sem píšu. Prodám tu moji krasnou klapavku a nebo jsem ochotej ji vymenit za jinou malinkatou.

Najde se nekdo ??? 605206688

Ahojte,
okrem inych klopaviek mam v chove aj chovnu skupinku 2,5 S.odoratus, je v skutocne vo velkej nadrzi s ukrytmi, samorastami, umelymi rastlinkami a zatial bez akychkolvek problemov. Aj pri krmeni sa navzajom snazia respektovat. Ine to je u 1,3 Kinosternon leucostomum /mala forma/ a 1,2 /Velka forma/. Tie na seba aj v skutocne velkych nadrziach utocia neustale, samceky sa snazia kopulovat so samickami a mnohokrat samicka uhryzne dalsiu do koncatiny, alebo si to vybavi so samcekom. Takto mi samec zabil jednu samicku malej formy...
Naproti tomu spolocny chov Kinosternon bauri 1,4 s mladymi S.odoratus, S.carinatus a S. minor minor je bez akychkolvek problemov.
O dvoch samickach K. s. subrubrum chovanych bez samceka mierove spoluzitie donedavna neplatilo. Akonahle som im vsak zariadil solo nadrz s velkym mnozstvom ukrytov a vhodnym optickym rozclenenim nadrze, vsetko je v pohode.

P.S. Tiez by som rad sa nakontaktoval na dalsich chovatelov tejto nesporne zaujimave skupiny vodnic, pripadne rozsiril svoj chov o nove druhy ci doparoval svoje. Na Slovensku je to zial zatial bieda...ale snazime sa.

V jak velký nádrži máš ty odoráty a jak dlouho? Já mám na ně 110x60cm a tam samice se samcem sice vydržej, ale radši ho odděluji, aby si oddychly. Dva samce pohromadě jsem taky zkoušel, ale pro toho menšího to dopadlo fatálně. Mam ještě 2,4 Kinosternon cruentatum. Ty jsou teď kvůli nedostatku volných nádrží zkusmo pohromadě a zatím to jde, ale občas je tam starší samec dost prohání. Ještě mam malý Sternotherus carinatus. Po roce už jsem musel ze čtyř mláďat jedno oddělit. Možná to bude samec, neb je dost vůči ostatním agresivní. Bauri bych taky chtěl, ale teď na ně nemam místo, tak musim počkat. Ale jsou to fakt nádherný zvířata, tak se na ně těšim.

Ahoj, mám dvě samičky s.odoratus, nedávno jsem koupil samečka, který je o něco větší než samičky, chovám ho zatím odděleně, když jsem ho přendal k samičkám,začali po něm vyjíždět,bojím se že si něco udělají.Jak mám postupovat při přidání samečka? Díky za odpověd

Dovolím si do tohoto již nějakou dobu mrtvého vlákna vložit svůj dotaz - není nějaký tip, jak rozkrmit mládě klapavky obecné? Má 5cm a asi 100g, stáří netuším, ale tipuji pár měsíců. Mám ho od včera a předtím bylo několik týdnů v opuštěném bytě v akva s rybkami a žábami (těch pak ubývalo...)a další dny v suchém tera s miskou s vodou, s které ovšem utíkalo. Ted už je v nádobě s mělkou vodou a večer snad půjde do prostorného akva. Mělo před pěti dny cvrčka a včera pak několik maličkých vodních šneků, které si vylovilo z kytky, ale granuly nechtělo, sušenou rybu taky ne a ani čerstvé libové hovězí si nevzalo. Je hodně vystresované, ale jinak zdravé, umí pěkně kousat. Četla jsem, že by se měli krmit denně nebo ob den, tak nevím, zda mu ty šneci stačily, ale myslím že ne. Napadlo mě zkusit moučného červa. Ještě mám pár šneků, ale bohužel ne moc, aby to stačilo na dlouho a živé rybky nechovám.

Myslím, že by mo mohlo stačit svícení takovou to drahou žárovkou (když ty obyč už nejsou), ale bez UV, co vy na to?

Myslím, že by mo mohlo stačit svícení takovou to drahou žárovkou (když ty obyč už nejsou), ale bez UV

Kde nejsou obyčejné žárovky??? Ještě se dají sehnat všude. Jinak jí to samozřejmě stačí, ale moc se nevyhřívají, stačí slabší.
Krmit to bude chtít živým, ony reagují hodně na pohyb, až nebude tak plachá, tak to půjde i tím masem nebo mrtvými rybkami z pinzety, ale zatím se asi bude zatahovat. Na rozkrm doporučuji živé patentky, dobře proprané nitěnky, vodní šnečky, nebo klepnutou (ale ještě se mrskající) rybičku, zvládla by asi i novorozené holátko, případně hmyz a červi.

živé rybky nechovám

Předpokládám, že nechováš ani mrtvé:-D, rybky se dají sehnat a) nástražné (buď někde v rybářských potřebách nebo od známého rybáře, případně s trochou adrenalínu a porybným v zádech si je můžeš nachytat sama), b) paví očka se spoustě lidí množí tak, že je na potkání rozdávají, c) kupovat se dají i další akvarijní rybky, ale je to trochu zbytečný přepych, když se dají sehnat levněji nebo zadarmo jiné. Kinak si myslím, že při troše opatrnosti a trpělivosti si vezme i s pinzety kousky rybího nebo jiného masa.

Díky, ty patentky a nítěnky mě nedocvakly - je to už dlouhá řada let, co mé želvičky byly malé a tohle jedly. Mám známé, co mají i ty očka, ale oni jsou rádi, že udrží osazenstvo nádrže naživu:( Zkusím to v rybárně, chovat se mi to nechce - akvaristika mi moc nejde, občas se mi zadaří, že pochcípají i okružáci:(

Holátko asi nedám, musela bych ho předtím utopit, střihat mu hlavu se mi moc nechce - velkým želvám dávám teda živé v poho, to jde rychle, ale malé želvy se s tím babrají a není to hezký pohled.

Kde nejsou obyčejné žárovky???

V OBI na Rotylech v Praze. Myslela jsem, že je to vyprodáno všude.

Tak klapavka se rozkrmila na moučných červech, už si ulovila dvě paví očka a žrala i hovězí z ruky. Jen by mě zajímalo, jak je to s tím jejich smradem - všude jsem o tom četla, ale zatím mi ani jednou nezasmrděla, a to byla hrozně vystresovaná (když jsem ji dostala) a hned na uvítanou mě kousla - smrad se ale nekonal. Nebo smrdí až starší jedinci, mládata ne? :-)

Tady na poradně jsem se dočetla, že je někdo chová a nepamatuje si, že by zasmrděly.

Je to cítit už u mláďat, ale nepřijde mi to nijak strašné. Moje želvy byly cítit akorát při manipulaci. Třeba při čištění akvária když jsem je přendal dočasně do plastového boxu. Taky ne všechny to pižmo uvolňují. Teď už mám doma jen samce a ten ani při různé manipulaci cítit není. Asi je to "ostřílený želvák" a už se nebojí, tak nemá potřebu mstít se smradem. :-)

Tak sem zase vložím dotaz:

Mám Chnapíka (s. odoratus) od podzimu minulého roku, stáří netuším, ale je to mládě (6cm). Za tu dobu mi vyrostl asi o jeden cm maximálně. Není to na mládě nějak málo? Má velké akva, stravy dost a jak má být. Předtím byl ale v dost mizerných podmínkách, tak se bojím, aby se to na něm nějak nepodepsalo a ,,nezakrnel".

Žárovku tam mám jen UW (kvůli kytkám), ale asi ji vyměním za normál nějakou slabší. Teplota vzduchu je kolem 24 stupnů, voda je asi studenější o něco. Chnapík ale vůbec nevylézá na souš (aspon jsem ho tam neviděla). Jinak je žravý, čilý, všechno. Taky by mě zajímalo jak a kdy se dá u klapavek určit pohlaví. Asi je ještě malý, což?

Dík všem za případné odpovědi.

Dobrý den,
mám od března klapavku, želvička vypadá zdravě, roste, ale poslední dobou (cca měsíc) žere asi půl obvyklé dávky a pořád pospává. Čím by to mohlo být? Může se třeba připravovat k zimnímu spánku? a jak zimujete své želvy?

Dobrý den mam problém zachránila jsem klapavku pižmovou od známe měla ji v hnusné vodě a na skříni :( ale těd nevím co sní myslím že je asi nemocná protože ma takové vodnaté váčky kolem nohou kdyš je schovaná nebo to je jen překrmení ?? nevím si sní rady . ráda bych ji darvala někomu zodpovědnému :O) jsem z újezda a často jezdím po celých čechách a po dálnici do ostravy . prosím ozvětese moc vám děkuju Hrbková tel: 739666096

Ahoj, prosím Klapavkáře, jestli by byl tak hodný a kouknul na fotky, mám obavu, jestli moc nepřekrmuju klapavku :-)
Máme jí od Vánoc, kdy měla 6 gramů, teď 24. Žere denně, střídám rybí maso a žížaly, průběžně jí hážu do akvárka menší okružáky. Vždycky všechno okamžitě sežere a ještě dlouho hledá, jestli něco někam nezapadlo :-) Ale připadá mi, po schování do krunýře, že je tlustší.. Viz foto. Nebo jsou ty takové polštářky normální?

U mých se začal dělat bouličky už cca měsíc a půl zpět a krmím obden, no. :-) Někdy podle ''stavu'' váčků klidně i dva dny pauzu nebo naopak dva dny po sobě krmení. Radši zvířatům dělám období více jídla a období, kdy se nedaří. :D Pokud tedy nejsou úplně malinkatá a nemusí jíst hodně často. Nerad srovnávám s přírodou, ale tam také nedostanou vždy ve stejný čas stejnou dávku. :)