Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Python regius (krajta královská)

Ještě jednou se ozývám ohledně tý velikosti terárka pro krajtu královskou.Psal jsem rozměr 100x47x70cm.Dnes jsem objevil terárko v rozumné ceně,ale velikostně je o něco menší 100x40x60cm výška.Bylo by to jen pro jednu krajtu.
Stačilo by to pro ni na šplhání po větvi ,nebo je to již malé.Také máme fenku , stafordšírského bulteriéra(anglického),je menší než americký.Zní to možná blbě,ale měl bych o ni strach.Nějaká ošetřovatelka hadů v ZOO mi minulý týden řekla,aby se nestalo,když krajta vyrazí po kořisti a to sklo terárka neruplo.V obchodě to jedni nabízí ze síly 4 mm a jinde to chce dělat z 8mm.Vážně nevím.
A ještě jedno, z důvodu malého pokoje bych to terárko mohl umístit nad akvárko na kterém jsou zapnuté tří zářivky,celkem asi 85W.Tlumivky vydávají nějaké teplo.V zimě by to mohlo trochu ohřívat spodek terárka,ale v létě to bude zřejmě horší.Nyní to asi těžko změřím a posoudím.Jaká je max.rozumná teplota pro krajtu? Omlouvám se, ale raději se ještě ptám.
Děkuji

[mod]Jedno vlákno stačí http://tera.poradna.net/question/view/622-krajta-kr alovska (Opravil a natřel GG)[/mod]

Zdárek, proč zakládáš další nové vlákno o krajtě královské :?: už sou tu snad tři :i::-D
Jinak co se týče toho psa, nevim, ale myslim že za světla to nehrozí, já mam doma fenku dlouhosrsté kolie, ta se běžně promenáduje kolem terárka a můj hroznýš jí naprosto ignoruje a to i tehdy je-li hladovej a šmejdí.
Nicméně v noci když má had tmu tam má zakázáno chodit, páč jednou se mi stalo že sem kolem prošel a had vystřelil a dal si čumákem do skla (byla to pěkná hyba...chudáček) takže na to sem opatrnější