Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodni zelva -- vajicka

Dobry den,
pred nedavnem jsem dostala dve zelvy nadherne. Samice je poslednich par dni ve vode neklidna, tak jsem ji zkusila vyndat a ona si zacala hloubit jamku na kladeni vajicek. Cele odpoledne jsem hledala informace o zelvach a vejcich, ale porad jsem z toho dost rozpacita. Zajimalo by me, jak dlouho bude samicka hrabat nez snese (tedka obcas hrabe a obcas se necha zanest do vody)? Nevim, jestli se mi zitra v CB podari sehnat vermikulit, muzu misto nej pouzit perlit? (Inkubator mam, puvodne byl porizovan na zimovani suchych zelv, ale nestihla jsem je dat spat nez zacali topit.) Jaka vlhkost ma byt pro inkubaci zelv nadhernych? V cem je nejlepsi nechat samicku hrabat (zatim ma bukove stepy, protoze jsem nic lepsiho nemela)? Na co si jeste dat pozor/co bych mela vedet? Predem vsem dekuji za odpovedi.

Želvy vejce zahrabávaj, to je v pořádku.
Záleží jaký máte plány.
Pokud byla se samcem a vejce jsou oplozená a Vy je chcete odchovat, tak ta vejce musíte vyhrabat a umístit do inkubátoru.
V případě, že je želva hlídá, tak tu želvu seberte a dejte ji jinam.
Pokud odchovávat nechcete, nechte to tak jak to je teď.