Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská - určení pohlaví

Měl bych prosbu, potřeboval bych zjistit bezpečně pohlaví mé krajty královské, abych mohl pořídit protějšek, je zde někdo kdo může rozpoznat toto pohlavý u skoro ročního hada.
Změna předmětu, původně: Krajta Královská (halapremek)
Změna kategorie, původně: Hadi (halapremek)

loading...

Chtěla bych se zeptat, zda je tu nějaký ochotný a věci znalý člověk z Olomouce a okolí, který by mi určil pohlaví 6-7 měsíční regiusky. Já to nikdy nedělala a i když umím číst, nehodlám hadovi ublížit nezkušeností. Prodejce mi řekl, že to na 60% bude samec :-/ Což je mi popravdě dost na prd, když bych k "němu" chtěla přikoupit protějšek.

Škoda, že jsem si tenhle komentář nepřečetl dříve. Chtěl jsem mít jistotu tak jsem "palpování" zkoušel u mých krajt kobercových NZ 5/2013, což už je dost pozdě. Samec mi sice asi 3 krát za dobu, co jej mám v péči hemipenisy normálně "ukázal", ale naposledy (3.8.2015) už mě jen "podělal";) po palpování se mi jeho břicho zdálo propadlé v místě úchopu nad kloakou. Na hemipenisy jsem ale nijak nesahal, tak jen doufám, že jsem svým "experimentováním" nic nepodělal. K páření ho pustím až tak za dva roky, přece jen chci počkat spíš na stáří 4 roky.

Samec mi sice asi 3 krát za dobu, co jej mám v péči hemipenisy normálně "ukázal", ale naposledy (3.8.2015) už mě jen "podělal";)

Když už jste ty hemipenisy viděl 3x, tak už je zbytečný palpovat. Prostě je to samec. I kdybyste je viděl jen jednou nebo třeba jeden. Hadi pohlaví v čase nemění...Nějak ten Váš komentář nechápu....Hlavně už ho nepalpujte.

Vaše reakce je logická, palpovat ho samozřejmě už nebudu. Můj komentář je spíš otázkou, zda jsem mu nic nezpůsobil a konstatováním, že kdybych věděl jak rizikové to může být neopakoval bych to. Opakované palpování jsem dělal po druhé kvůli "nacvičení" této metody a po třetí jsem chtěl ukázat blízkým jak takový hemipenis ve skutečnosti vypadá. Rozhodně si nemyslím, že had je tvor se schopností měnit své pohlaví v čase. Na druhou stranu jsou situace, kdy "hemipenis" vyleze hned poprvé a jindy ne... takže to může vypadat na samici a pak "najednou" samec!... (a kdesi jsem se dočetl, že samice mohou mít falešné hemipenisy, je to pravda?)